16. 01. 2020 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Jedlo je láska, cestovanie je vášeň. Obľúbené veľtrhy v Inchebe budú zážitkom pre vaše zmysly

ITF SLOVAKIATOUR a DANUBIUS GASTRO bude 23. až 26. januára.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com

Kto by nemal rád dobré jedlo? Dokáže nielen zasýtiť, ale aj pozitívne naladiť. Dlhé a pomalé stolovanie pôsobí proti stresu a často si ho spájame s príjemnými zážitkami. Rovnako ako cestovanie, vďaka ktorému prichádzame nové myšlienky, sme uvoľnenejší a spoznávame nové kultúry.

Gastronomický aj cestovateľský pôžitok si môžete už onedlho vychutnať aj na obľúbených medzinárodných veľtrhoch ITF SLOVAKIATOUR a DANUBIUS GASTRO v Inchebe. Od 23. do 26. januára tu môžete nájsť potraviny, víno a kávu z celého sveta, ochutnať špeciality domácej i zahraničnej kuchyne, spoznať tipy a triky profesionálnych kuchárov zo Slovenska, Česka, Írska, Talianska a inšpirovať sa najnovšími gastronomickými trendmi. Veľtrh cestovania zasa predstaví krásy a zaujímavosti desiatok krajín, regiónov, miest a obcí, ktoré stojí za to navštíviť.

Všetko o káve

Na veľtrhu Danubius Gastro si môžete pozrieť súťaž v príprave obľúbených kávových nápojov, ale aj miešaných drinkov či alternatívnych príprav kávy SLOVAK BARISTA CUP.

Kávové mestečko Pixabay.
Kávové mestečko Pixabay. Foto: Incheba
 

Aká je správna príprava espressa, ako by malo vyzerať správne cappuccino či aké recepty sa používajú na rôzne alternatívne prípravy kávy ako Chemex, Aeropress, Džezva či V60 - to si môžete prísť pozrieť do Kávového mestečka. U vystavovateľov môžete ochutnať kvalitné kávy so zodpovedným pôvodom z celého sveta a ak premýšľate nad otvorením vlastnej kaviarne, profesionáli vám poradia, čo všetko na to budete potrebovať.

Živá škola varenia...

...ale aj gastronomické technológie a vybavenie pre hotely, kaviarne, bary a reštaurácie, súťaž vo varení naživo DANUBIUS GASTRO CUP v odbore cukrár, súťažná výstava POÉZIA V GASTRONÓMII, finále súťaže MAJSTER KUCHÁR SR, CARVING CUP SLOVAKIA a umenie vyrezávania do ovocia a zeleniny a množstvo ďalších prestížnych gastronomických disciplín a súťaží vás vtiahne do sveta chutí a vôní. Nebude chýbať moderná mixológia - na súťaži MASTER CUP 77 2020 PROFI MIXOLOGY si zmerajú svoje sily barmani z rôznych krajín.

#akosatoma

Danubius Gastro Incheba.
Danubius Gastro Incheba. Foto: Incheba
 

Rozpoznáte rybu z rybníka od tej z plastového bazéna? Ako funguje poctivá pekáreň? Ako sa má naozaj chovať dobytok? Kvalita potravín, ekológia a udržateľnosť budú jednou z tém gastronomického veľtrhu. Na prednášky a diskusie so slovenskými pestovateľmi, výrobcami a chovateľmi o histórii a pôvode surovín môžete prísť každý deň.

ITF Slovakiatour Incheba.
ITF Slovakiatour Incheba. Foto: incheba.sk
 

Cesta okolo celého sveta...

...nie za osemdesiat, ale za štyri dni. To vám garantuje cestovateľský veľtrh a ak ešte nie ste rozhodnutí, kam sa pozrieť v roku 2020, tu pravdepodobne nájdete odpoveď. Z bohatej ponuky si vyberú exotickí dobrodruhovia aj tí, ktorých viac láka slnko, voda a pláž. Tešiť sa môžete nielen na zastúpenie celého Slovenska, ale aj okolité krajiny a klasiku v podobe Chorvátska, Talianska, Čiernej Hory či Slovinska. Nebude chýbať lákavá exotika v podobe Indonézie, Dominikánskej republiky a Kuby. Z nových krajín, ktoré veľtrh obohatia oproti roku 2019, stoja za zmienku napríklad Gruzínsko či Moldavsko. Tipy na výlety či dovolenky doplnia praktické informácie o doprave, vízach, stravovaní, zdravotnej starostlivosti či poistení, aby bola vaša cesta bezproblémová.

Bubo bál

Začína sa obdobie plesov a bálov a ten cestovateľský môžete navštíviť na veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR. Nebude to však klasický bál, ale úchvatný festival cestovateľských filmov, premietaní, fotografií a rozprávaní o tých najkrajších zážitkoch z blízkych i ďalekých ciest.

Termín veľtrhu.
Termín veľtrhu.
 

Ochutnajte skvelé špeciality, nechajte sa ohúriť farbami a vôňami, započúvajte sa do tónov hudby jednotlivých krajín a vychutnajte si štyri dni plné jedla každým pórom svojho tela.

Vstupenky na veľtrhy si môžete pohodlne zakúpiť cez Predpredaj.sk

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy