06. 02. 2020 06:00 | SURREY/tvnoviny.sk

Mladá Britka si odmalička trhá vlasy, nutkavý syndróm zakrýva parochňou

Inšpiráciu hľadá u jednej zo sestier Jennerových.

Hattie Gilford.
Hattie Gilford. Foto: Profimedia.sk
Hattie Gilford má vážne ochorenie.
Hattie Gilford si vlasy trhala aj keď bola malé dievča.
Hattie Gilford s parochňou.

Hattie Gilford (27) z britského Surrey trpí od svojich ôsmich rokov trichotylomaniou. Je to syndróm nutkavého trhania vlasov, ktoré mladá Britka nevie zastaviť.

Dievča si so svojím ochorením poradila po svojom. Zdieľa svoj príbeh na Instagrame, kde našla mnoho pochopenia a záľubou v nosení parochní sa pochválila aj vo videu. Inšpiráciu hľadá u úspešnej podnikateľky Kylie Jenner, ktorá si parochne zamilovala.

So syndrómom začala Hattie bojovať pred takmer dvomi desaťročiami. Všetko sa pritom začalo, keď sa snažila zbaviť zlozvyku obhrýzania nechtov.

Zdroj: Instagram/my_trich_journey

"Mama mi ponúkla odmenu za každý necht, ktorý som si prestala hrýzť. To ma motivovalo. Problém bol v tom, že som si namiesto toho začala vytrhávať vlasy. V zásade som vymenila jeden druh sebapoškodzovania za druhý," povedala Gilfordová pre Daily Mail.

Zdroj: Instagram/my_trich_journey

Trvalá strata vlasov doviedla mladé dievča postupne k problémom so sebavedomím. Hattie sa preto rozhodla, že si nakúpi parochne a vlasové príčesky. "Výberom tej správnej parochne som strávila dva mesiace. Spätne však musím povedať, že to bol môj najlepší nákup a zachránil mi sebavedomie. Predtým som si vlasy predlžovala a plešinu maskovala hnedým sprejom a lakom na vlasy. Vyžadovalo to veľa práce," spomína si Britka.

Hattie Gilford si vlasy trhala aj keď bola malé dievča.
Hattie Gilford si vlasy trhala aj keď bola malé dievča. Foto: Profimedia.sk
 

Na parochňu reagovala pozitívne nielen Hattie, ale aj jej blízke okolie. "Hoci to nerada priznávam, celebrity ako Kylie Jenner majú veľký podiel na tom, ako dobre dnes prijímajú parochne. Ľudia si začali uvedomovať, že parochne už neslúžia len holohlavým, ale každému, kto prahne po rýchlej zmene," tvrdí Gilfordová.

Zdroj: Instagram/kyliejenner

Hattie sa rozhodla zverejniť svoj príbeh na sociálnych sieťach, ktoré jej tiež pomohli nabrať stratené sebavedomie. Odozva nenechala na sebe dlho a čakať a podľa dievčiny bola skvelá.

Hattie Gilford má vážne ochorenie.
Hattie Gilford má vážne ochorenie. Foto: Profimedia.sk
 

„Mnoho ľudí sa stretáva s rovnakými alebo podobnými problémami a uvedomila som si, že takmer každý človek bojuje s niečím, čo je alebo nie je na prvý pohľad viditeľné. Teraz už viem, že si môžem čas od času dovoliť nechať vlasy odpočinúť od všetkých produktov a príčeskov a nikto vrátane mňa s tým nemá problém," dodáva.


Zdroj: youtube/My Trich Journey - Hattie

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy