05. 05. 2020 10:09 | BRATISLAVA/TASR

FOTO: Dámy, dajte si pozor na tieto nebezpečné maskary a farby

Hygienici v nich našli baktérie, plesne a kvasinky.

Beauty Waterproof Mascara Intense Black.
Beauty Waterproof Mascara Intense Black. Foto: uvzsr.sk
Beauty Waterproof Mascara Intense Black.
Long Lasting 4D Mascara Waterproof- Maskara.
Long Lasting 4D Mascara Waterproof- Maskara.

Na nebezpečné kozmetické výrobky v Európskej únií upozornil úrad verejného zdravotníctva. Do rýchleho výstražného systému pre nepotravinárske výrobky ich nahlásili kontrolné orgány v Litve, vo Francúzsku a v Španielsku.

Potenciálne nebezpečnými pre zdravie sú maskary s názvom Beauty Waterproof Mascara Intense Black, Long Lasting 4D Mascara Waterproof a Big Lashes Mascara Waterproof od čínskej značky Ddonna.

Problémom všetkých troch produktov je prítomnosť aeróbnych baktérii, plesní a kvasiniek. "Výrobok predstavuje mikrobiologické riziko a nie je v súlade s požiadavkami normy pre výrobky určené na aplikáciu do oblasti očí," povedal hlavný hygienik Ján Mikas.

Big Lashes Mascara Waterproof – Maskara 2.
Big Lashes Mascara Waterproof – Maskara 2. Foto: uvzsr.sk
 

Hygienici označili za potenciálne zdraviu škodlivé aj manikúrové pero Stylo french manucure z Nemecka. Vo výrobku sa nachádza látka Methylisothiazolinone, ktorá je povolená iba v zmývateľných výrobkoch. Používanie pera môže spôsobiť alergickú reakciu u citlivých osôb.

Problém hygienici zaznamenali aj vo farbe na tetovanie Solid Ink. V odtieni Salmon je prekročené maximálne povolené množstvo stanovené pre nečistoty niklu. Produkt pochádza zo Spojených štátov amerických.

Pozor si však musíme dávať aj na Slovenku. Podľa Mikasa je možné, že si uvedené výrobky môžete kúpiť aj u nás.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy