13. 05. 2020 10:36 | BRATISLAVA/PR Článok

Podporte ženy bojujúce s rakovinou prsníka

Stačí naozaj málo a to zakúpiť si niektorý zo symbolov projektu AVON za zdravé prsia.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: AVON
AVON za zdrave prsia
AVON za zdrave prsia
AVON za zdrave prsia

Aktuálna situácia, v ktorej sa nachádzame všetci spolu, nás naučila súdržnosti a ohľaduplnosti. Nezabúdajme však, že v našom okolí sú tisícky ľudí, najmä žien, ktoré bojujú o svoje zdravie. Ich najväčší súper je rakovina prsníka. Pomôcť im však môže každý z nás.

Stačí naozaj málo a to zakúpiť si niektorý zo symbolov projektu AVON za zdravé prsia. Sú nimi tričká vyrobené zo 100 % bavlny, zabalené v recyklovateľných obaloch, ktoré sú v ponuke v dámskom, pánskom a detskom prevedení. K dispozícii je tiež novinka kolekcie, samostatne predajná multifunkčná šatka. Kúpou trička alebo šatky cez www.avon.sk vyjadríte nielen svoju spolupatričnosť s onkologickými pacientkami, ale zároveň podporíte projekt „Štartovacie balíčky pre bezvlásky" občianskeho združenia Tak trocha inak. Už zo samotného názvu vyplýva, že sú určené pre ženy, ktoré prišli o korunu svojej krásy.

AVON za zdrave prsia
AVON za zdrave prsia Foto: AVON
 

Aké je to ťažké vie aj zakladateľka a riaditeľka občianskeho združenia Erika Mokrý, vyliečená onkologická pacientka, ktoré prišla s nápadom ako pripomenúť ženám, že ich krása pramení zvnútra. Balíky obsahujú okrem odpovedí na najčastejšie otázky aj darček v podobe módnej šatky a AVON rúžu. Viac o možnostiach pomoci a podpory občianskeho združenia nájdete aj na www.taktrochainak.sk.

V boji za zdravé prsia neexistuje vy a oni, ale my. S tým sa stotožňujú nielen známe markizácke tváre ako Zlatica Puškárová, Kvetka Horváthová či Roman Juraško, ktoré dlhodobo podporujú projektu, ale aj herec Juraj Bača, komička Evelyn s kamarátom Fero_joke, influencerky Lucia Mokráňová, Tatiana Žideková či Simona Kozerawski, ktorí sa k nim tento rok pridali. Je pre nich prirodzené šíriť osvetu v oblasti rakoviny prsníka. Aj znenie hesla kampane - Spolu sme silnejší, nám napovedá, aké je dôležité si vzájomne pomáhať a obzvlášť v ťažkých životných skúškach.

Pri téme rakoviny prsníka je dôležitá predovšetkým prevencia. V súčasnosti, kedy fungujú lekári v špeciálnom režime, je samozrejmosťou dbať na pravidelné samovyšetrenie a akonáhle to situácia dovolí, nezabudnite absolvovať preventívnu prehliadku. Viac informácií o samovyšetrení, projekte, ako aj poradňu nájdete na www.zdraveprsia.sk.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy