14. 05. 2020 13:13 | NAÍ DILLÍ/jh

Neskutočné, čo dokázala táto matka: Porodila za pochodu a dieťa potom niesla ďalších 160 km

Hneď po pôrode zvládla s novorodencom prejsť pešo neskutočnú diaľku.

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Foto: Shutterstock.com

Príbeh tejto ženy je ako z románu. Tehotná žena „cestovala" pešo cez Indiu, keď jej zrazu odtiekla plodová voda. Dieťa porodila uprostred ničoho a potom ho ešte niesla ďalších 160 kilometrov, kým nenašla pomoc, píše CNN.

Identita ženy nie je známa, no médiá prezradili, že cestovala s manželom a ďalšími štyrmi deťmi z mesta Nashik do Satna. Počas cesty si dala prestávku na to, aby porodila zdravé dievčatko. O pár dní na to jej pomohla policajtka, ktorú stretli po ceste.

„Keď porodila, oddychovala iba asi dve hodiny, potom sa opäť vydali na cestu. Sú to chudobní ľudia, nemajú peniaze ani na vlak alebo iný dopravný prostriedok. Po ceste im nikto nepomohol, nik ich nezviezol," prezradila policajtka Kavita Kanesh.

Dievčatko sa narodilo 5. mája, štyri dni od začiatku ich cesty. Rodina opustila Nashik, pretože už nemali kde bývať. Blokáda pre koronavírus tiež spôsobila stratu zamestnania hlavy rodiny a zostali im len peniaze na jedlo.

Policajtka rodine pomohla. Rodinu odviedla do karanténneho centra, kde matku s dieťaťom ošetrili.

She and her family were on foot because they had no place to live and the country's coronavirus lockdown had left them without any means to earn money, according to an official

Uverejnil používateľ CNN Štvrtok 14. mája 2020

Koronavírus v Indii

V Indii evidujú až takmer 80-tisíc nakazených ľudí koronavírusom, zomrelo vyše 2 500 pacientov a vyliečilo sa cez 26-tisíc ľudí. Podrobné údaje z celého sveta môžete sledovať v našej tabuľke

V krajine stále platia prísne obmedzenia voľného pohybu osôb, vrátane zatvorených hraníc a pozastavenia väčšiny vnútroštátnej a tiež medzinárodnej dopravy. V dôsledku šíriacej sa nákazy COVID-19 indické úrady v marci zakázali všetky medzinárodné lety a tisíce indických občanov tak uviazli v zahraničí. Domáce a zahraničné letecké spoločnosti majú zakázané prevádzkovať pravidelné komerčné linky do 17. mája.

Tisícky ľudí pre koronavírus prišli o prácu aj svoje domovy. Sú nútení opustiť svoje domovy a hľadať útočisko niekde inde. Niektorí sa musia vrátiť do svojich prisťahovaleckých dedín. Keďže je doprava výrazne obmedzená, musia to často absolvovať pešo.

Komentáre ( 0)


VIAC Z My ženy