21. 05. 2020 11:39 | INDIANAPOLIS/kc

Umierajúci chlapec (18) sa oženil so stredoškolskou láskou. Lekári mu dávajú pár mesiacov života

Chase so Sadie sa chceli prihlásiť na rovnakú univerzitu, ich spoločné plány však zmenila krutá realita.

Chase a Sadie na svadobných fotkách.
Chase a Sadie na svadobných fotkách. Foto: gofundme.com

Nádejný plavec z americkej Indiany, ktorému podľa lekárov zostáva maximálne päť mesiacov života, sa oženil so svojou stredoškolskou láskou.

Dojemný príbeh Chasea Smitha, ktorý roky bojuje so zákernou rakovinou kostí, bude mať s najväčšou pravdepodobnosťou smutný koniec. Ewingov sarkóm sa mu rozšíril do kostí v celom tele. Chase s rakovinou bojuje už od roku 2014. Po počiatočných úspechoch v liečbe sa choroba vrátila v roku 2016 a to isté sa opakovalo aj v tomto roku.

Chase a Sadie plánovali svadbu až po skončení vysokej školy, po náhlom zhoršenie Chaseovho zdravotného stavu sa však s požehnaním od rodičov rozhodli, že sa zoberú čo najskôr. Píše o tom portál televízie FOX 5 .

Ewingov sarkóm je agresívne ochorenie postihujúce kosti aj mäkké tkanivá, ktoré sa môže vyskytnúť v akomkoľvek veku, s vrcholom výskytu u adolescentov

Svadba sa konala 29. apríla, krátko potom, ako doktori oznámili Smithovi zdrvujúcu správu. Konala sa na dvore pred domom Sadiených rodičov. Svadobný bozk si dali na presne rovnakom mieste, na ktorom si dali prvú pusu. Chodiť spolu pritom začali už v roku 2018.

„Odkedy tvoríme pár, sme stále spolu. Od prvého rande sme sa nevideli možno iba dva dni," hovorí novomanžel. „Chase je veľmi zdvorilý. Je to dobrý kresťanský chlapec. Zamilovali sme sa navzájom do svojich osobností. Je pre mňa všetkým," dodala Sadie.

Spoznali sa v roku 2018 po plaveckom tréningu, každý vtedy navštevoval inú školu. Chase si však vypýtal Sadiene telefónné číslo až o rok neskôr. Sadie sa na manželovi páčia jeho úctivé, skoro až staromódne spôsoby. Na svoj vek je vraj oveľa vyspelejší, ako jeho rovesníci. Čo spôsobil najmä dlhý boj s rakovinou. Na stránke GoFundMe už vznikla zbierka na podporu rodiny Smithovcov, ktorá sa snaží zmieriť s tým, že Chase tu už dlho nebude.

„Najdôležitejšou vecou v mojom svete je teraz naplniť čas, ktorý mi zostáva, láskou a smiechom. Chcem si naplno užiť každý moment," dodal Chase Smith.

Komentáre ( 0)


VIAC Z My ženy