25. 05. 2020 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Pekná svadobná obrúčka sa musí vyberať dôkladne a zľahučka

Je to šperk, pri ktorom si pripomínate, z akej veľkej lásky ste sa brali.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Szymon Apanowicz/shutterstock.com

Posledné dni a aktuálna situácia sa možno postarali o to, aby sme trochu spomalili a „zbrzdili, no aj napriek tomu je svadobná sezóna v plnom prúde a budúci manželia sa snažia vyplávať na jednu z najdôležitejších udalostí svojho života cez rušný oceán svadobnej organizácie, prekonávajúc „veľké vlny" pri výbere miesta konania oslavy, objednávania dekorácií a ďalších súvisiacich otázok. Ale bez ohľadu na to, aká je táto cesta vyčerpávajúca, po sérii príjemne náročných udalostí si nie raz na tento deň spomeniete.

Pri pohľade na krásny svadobný prsteň sa vám v mysli „objaví" spomienka na sľub, ktorý ste si dali. Svadobný prsteň je predsa šperk, pri ktorom si pripomínate, z akej veľkej lásky ste sa brali.

Aby to ale bolo možné aj po mnohých rokoch vášho spoločného životného príbehu, je dôležité poznať kritériá správneho výberu.

Pristupujte k výberu z praktického hľadiska

Aby bol symbol lásky a vzájomného spojenia krásny po celý zvyšok vášho života, mali by ste sa na výber pozerať aj z praktického hľadiska. Iste, krása je dôležitá tiež, ale pokiaľ nebude nosenie svadobnej obrúčky pohodlné, nespĺňa to svoj účel.

Z tohto pohľadu je dôležité myslieť na to, kedy si prsteň vyberáte. Vždy je to lepšie ráno či v dopoludňajších hodinách, kedy nie sú vaše prsty tak opuchnuté, ako večer. Myslite na to, že prsteň by sa vám nemal vtláčať do pokožky, zároveň však nesmie byť moc voľný, aby ste ho nestratili.

Nezabudnite tiež na fakt, že v chladnom období sú prsty mierne zúžené a v horúčave sa ich hrúbka zvyšuje.

Ak ide o dizajn, vyberajte tak, aby sa dali tieto prstene kombinovať s ostatnými šperkami. Ak je ponuka vo vašom okolí minimálna, vyberte si svadobné obrúčky online. Je to pohodlné, rýchle a jednoduché!

Pri hladkých a vysoko lesklých modeloch si ale budete musieť dávať pozor na možné škrabance. Pri výbere prsteňov s kameňmi je zasa potrebné vziať do úvahy faktor trvanlivosti, pamätajte, že niektoré z nich časom stmavnú a majú krátku životnosť.

Správnym kovom predídete zbytočným problémom

Po zohľadnení všetkých praktických faktorov môžete pristúpiť k ďalšej hlavnej a dôležitej veci - výberu kovu.

Výber takéhoto materiálu je široký! V žiadnom prípade sa ale neriaďte tradíciami na úkor svojich záujmov a presvedčení. Ak máte ako pár inú víziu, môžete si vybrať svadobné prstene z rôznych kovov, ale s rovnakým alebo prekrývajúcim sa dizajnom. Dobrou správou je, že na krásne zlaté obrúčky dnes nemusíte minúť celú svoju výplatu.

Možnosti dizajnu sú rovnako dôležité

Vyberte si prsteň, ktorý chcete nosiť stále, a nie iba na oficiálne udalosti a pretože „je to potrebné". Dizajn by mal byť príjemný a blízko vašej osobe. Ak sa vám v obchode nič nepáči, môžete si u klenotníka objednať prstene „na mieru". Vyjde vás to možno drahšie, ale v konečnom výsledku získate šperk s jedinečným dizajnom.

Nezabudnite, že obrúčky sú nielen atribútom zväzku, ale aj vás oboch ako jednotlivcov. Snažte sa preto vziať do úvahy všetky vaše priania a „zhmotniť" ich v správnej voľbe, veď s VIPgold.sk vám to pôjde určite veľmi dobre.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy