Live
Sledujte NAŽIVO: Fico o výzve pre tripartitu a aktuálnych politických otázkach
Sledujte tu
22. 05. 2020 06:00 | LOUSITVILLE/rd

Žena porodila pred nemocnicou, otecko zaviazal pupočnú šnúru rúškom

Dieťaťku dali veľmi zaujímavé meno.

Šťastná rodinka.
Šťastná rodinka. Foto: Facebook/Sarah Rose Patrick

Pôrod prišiel na Američanku Sarah Rose Patrickovou týždeň pred termínom. V sobotu v noci sa zobudila na neznesiteľne bolestivé kontrakcie, a tak sa s manželom vydali autom do nemocnice v Lousiville. To však 36-ročná rodička ešte netušila, akú drámu zažije. Píše CNN.

Akonáhle pár dorazil do nemocnice, bez problémov prešiel automatickými dvermi k pôrodníckemu oddeleniu.

Tam však zistil, že druhý pár automatických dverí je zamknutý a rozhodne sa neotvorí. Keď sa nedovolali pomoci a nikto im neprichádzal otvoriť, rozhodli sa nastávajúci rodičia znovu nasadnúť do auta a odísť na nemocničnú pohotovosť.

Aby toho nebolo málo, tesne pri aute žene praskla voda. Žena sa začala modliť, manžel David vytočil tiesňovú linku, aby zdravotníkov informoval o situácii.

Počas toho skúšal, či sa dvere do pôrodnice zázračne neotvoria. Keď na neho zakričala, že už lezie von, David sa rýchlo vrátil k nej do auta.

„Videl som, ako jej po nohaviciach steká plodová voda a krv. Nie som doktor, nevedel som, či sú tie výkriky „dobré" alebo „zlé", popísal David.

Krátko však Sarah, aj za pomoci dispečera tiesňovej linky, porodila chlapčeka. Bolo to už jej tretie dieťa. David však stál ešte pred jednou ťažkou úlohou. Musel nájsť niečo, čím by podviazal pupočnú šnúru.

Dispečer radil použiť napríklad šnúrku od topánok, lenže také topánky nemal ani jeden z nich. David sa preto rozhodol použiť rúško, ktoré dostal od svojej babičky. „Zroloval som ho ako tortillu a uviazal okolo pupočnej šnúry," uviedol.


O chvíľu na to sa novorodenca aj ženy ujali zdravotníci. Obaja sú v poriadku, dieťa dostalo meno Navi, celým menom Navi Bond. „Toto meno si svojim grandióznym vstupom na svet zaslúžilo," uviedla Sarah Rose.

Komentáre ( 0)