23. 06. 2020 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ako neprísť o sexuálny život po príchode dieťaťa? Máme niekoľko rád

Nemali by ste zabúdať ani na bozky, dotyky a objatia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Jacob Lund

Aj keď si väčšina párov sľubuje, že sa medzi nimi nič nezmení a budú sa jeden druhému rovnako venovať, po príchode dieťaťa sa to vždy zmení. Je to jednoduché, láska k vlastnému dieťaťu a starostlivosť oň z neho robí stred vesmíru pre partnerov.

Únava, stres a rozhodený režim spôsobí, že partneri odkladajú intímne záležitosti na vedľajšiu koľaj. Uprednostňuje sa spánok, varenie, upratovanie a iné domáce práce a úlohy spojené so starosťou o dieťa.

Nie je to ľahké, ale vášeň, vzájomné intímnosti a romantické chvíle by ste sa mali snažiť udržať. Nie pre svojho partnera či partnerku, ale pre seba samých a váš vzťah, píše idnes.cz.

Chváľte sa a doprajte si aj maznanie

Vo vzťahoch veľmi rýchlo môže nastať stereotyp a z partnerov sa stanú spolubývajúci, či súrodenci. Každý deň by ste si mali vyčleniť niekoľko minút iba pre seba. Pokojne aj pätnásť minút. Tento čas využite na spoločné rozhovory, tie však nemôžu byť iba o deťoch a domácnosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: George Rudy/shutterstock.com
 

Rozprávajte sa o práci, vašich zážitkoch ale aj túžbach a snoch. Samozrejme je potrebné zahŕňať do rozhovorov aj tie sexuálne. Práve ženy po tehotenstve a pôrode si totižto nepripadajú príťažlivé. Ich telo sa zmenilo, väčšinou im zostanú nejaké popôrodné kilá navyše a objavia sa aj strie.

Práve preto by muži mali svoje ženy chváliť. Nemali by ich zabúdať pobozkať, pohladiť, objať ani im povedať, že sú krásne. Taktiež muži potrebujú počuť milé slovo a cítiť sa aj naďalej sebaisto.

Choďte spať spoločne

Do postele by ste obaja mali ísť v rovnakom čase. Práve tak si čo najjednoduchšie vyhradíte čas iba pre seba. Avšak choďte do postele samy so sebou a nie s vašimi mobilmi, knihami, krížovkami ani vecami, ktoré treba zašiť v rukách.

Ilusračná snímka.
Ilusračná snímka. Foto: shutterstoc.com/AlessandroBiascioli
 

Práve ženy totižto v snahe dosiahnuť určitú dokonalosť, sú schopné žehliť a upratovať pokojne aj do noci. Muži naopak často ponocujú s túžbou dopozerať športový zápas, či aktuálny akčný film. Zabudnite na to. Obaja budete omnoho spokojnejší, pokiaľ budete nosiť pokrčené tričká, ale s pocitom, že ste jeden pre druhého stále sexi a príťažlivý.

Plánovanie

Síce to neznie úplne romanticky, ale dnešná doba to v mnohých prípadoch vyžaduje. Ak jeden z partnerov veľa cestuje, alebo máte iba nepravidelný pracovný čas, začnite si spoločné chvíle v posteli plánovať. Pokojne aj počas dňa, keď pôjdu deti na prechádzku so starými rodičmi.

Prečítajte si aj: Koľko sexu vo vzťahu potrebujeme? Odpoveď vás prekvapí

Podobná hodina však nemusí vždy stačiť. Ak cítite, že potrebujete na seba viac času, skúste ísť na výlet, večeru alebo víkendový pobyt iba vo dvojici. Deti môžu ísť na prázdniny, alebo vám ich na jeden deň postráži aj kamarátka, suseda či opatrovateľka.

Zamknutá spálňa

V prípade, že sú vaše deti už väčšie, určite si zamykajte dvere do spálne. Vyhradíte si tak čas osamote nie len večer, ale aj ráno. Taktiež nebudete musieť byť v pozore a v strese, či niekto nevtrhne k vám do spálne v najnevhodnejšej chvíli.

ilustračná snímka.
ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/fizkes
 

Ak sa budete báť o deti, stále môžete nechávať aktivované detské vysielačky, ktoré vás rýchlo upovedomia či v domácnosti nastal ruch.

Skoré vstávanie

Výskum dokázal, že sexuálne chute sú u žien prevažne večer, zatiaľ čo muži majú chuť na intímnosti práve ráno. V prípade, že sa vaše dieťa budí v pravidelnom čase, využite to a privstaňte si. Minimálne to určite stojí za vyskúšanie, pretože stratiť nemáte čo. Určite by to bol omnoho lepší začiatok vášho dňa ako káva s koláčom.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy