22. 06. 2020 13:27 | LONDÝN/rd

Žena porodila riadneho valibuka. Nadpriemerné váhy mali aj jej dve dcéry

Staronová mamička rodila v pohodlí domova.

Emma so synčekom.
Emma so synčekom. Foto: Facebook/Emma Fearnon

Poriadneho valibuka priviedla na svet Emma Fersonová z britského grófstva Cheshire. Tridsaťštyriročnej žene sa narodil chlapec Atticus James, ktorý s váhou 5,1 kilogramu patrí medzi najťažšie v Británii. Píše The Sun.

Svoje tretie dieťa sa Emme narodilo vďaka hypnopôrodu, ktorý trval dve a pol hodiny u nej doma. Atticusova hmotnosť ju nijako neprekvapila, keďže aj jej prvé dve deti, Aria a Amelia, vážili 4,7, respektíve viac ako štyri kilogramy.

„Som veľmi rada, že som rodila doma. Inak by som musela ísť do nemocnice sama, pretože manžel by musel zostať s dievčatami," hovorí staronová mamička a dodala:

„Už od začiatku som túžila rodiť doma. Veľmi ma znepokojilo, keď Národný zdravotnícky inštitút vydal nariadenie, v ktorom dočasne zakázal domáce pôrody. Najali sme si dve pôrodné asistentky, aby všetko prebehlo bez problémov," povedala.

Emmine prvé dva pôrody však také jednoduché neboli, preto zmenila názor a povedala si, že svojho prvého syna chce priviesť na svet v pohodlí domova.

Atticus.
Atticus. Foto: Facebook/Emma Fearnon
 

Napriek svojej veľkej váhe nejde o najväčšie narodené dieťa v Spojenom kráľovstve. Prvenstvo patrí dievčatku Anila, ktorá pri narodení v júli minulého roka vážila takmer 5,5 kilogramu.

V priemere sa v Británii rodia dievčatá s hmotnosťou 3,3 kilogramu, chlapci sú ešte o sto gramov ťažší.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy