12. 07. 2020 07:00 | BRATISLAVA/vd

Oblasti slasti na ľudskom tele. Poznáte tie svoje?

Intímne chvíle sa vďaka nim môžu stať ešte intenzívnejšie.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Roman Samborskyi/shutterstock.com

Na efektívne uspokojujúce milovanie je potrebné zamerať sa na erotogénne zóny. Práve tie sú zdrojom sexuálneho potešenia. Tieto oblasti majú vysokú koncentráciu nervových zakončení, vďaka čomu sú citlivé na dotyk, tlak a vibráciu.

V prípade, ak chcete dosiahnuť uspokojujúci zážitok, je dobré, ak sa zameriate na stimulovanie tých správnych miest. Neexistuje však žiadna univerzálna mapa. Niekto má nesmierne citlivý ušný lalôčik, iný podkolenné jamky, krk, bradavky a podobne. Každý z nás je však iný, a preto je dôležité preskúmať tieto oblasti.

Hlavné centrá uspokojenia

Odhliadnuc od pohlavia, prsia sú citlivé a reagujú na vonkajšie podnety pre obe pohlavia rovnako. Nezáleží na druhu ani veľkosti. Rozdiel je iba vo variabilite vnímania a osobných preferencií. Ideálne je, ak dovolíte partnerovi, prípadne sebe, zistiť tú vašu preferenciu. Možno vám postačí iba letmý vánok, dych alebo preferujete stláčanie. Sledujte vlastnú reč tela.

Prečítajte si aj: Koľko sexu vo vzťahu potrebujeme? Odpoveď vás prekvapí

To isté platí aj o partnerovom intímnom orgáne. Najjemnejšia a najsenzitívnejšia je, samozrejme, špička údu, ktorá má vyše štyritisíc nervových zakončení. Je to naozaj vysoké číslo, ktoré sa ešte zdvojnásobí pri kontakte so ženským klitorisom. Pri spoznávaní partnerovho slastného bodu buďte opatrné, aby ste mu skôr neublížili.

Najcitlivejšie oblasti

Niektorí vedci tvrdia, že takzvaný bod G neexistuje. Iní určili jeho polohu na prednú stenu vagíny. To, ktorý z týchto tímov lekárov má pravdu, môžete zistiť spolu s partnerom. Ide totižto o najintenzívnejšiu oblasť slasti, ktorá sa u žien nachádza.

U mužov je nesmierne citlivý aj žaluď. Ešte citlivejšia je pánsky bod F (názov je odvodený od frenulum-uzdička), ktorá sa nachádza na kožke spájajúcej predkožku so žaluďom. Pri vzájomnom uspokojení by ste sa mali zamerať práve na túto časť pánskeho tela.

Prečítajte si aj: Ako neprísť o sexuálny život po príchode dieťaťa? Máme niekoľko rád

Mnohí muži však milujú aj láskanie krku, lícnej kosti, ale aj jemné zahryznutie do pier. Pery majú totižto stokrát viac nervových zakončení než napríklad brušká prstov.

Uspokojenie oboch

Obaja sa však dostatočne uspokojíte bozkávaním, práve pri bozkávaní sa telo zaplavuje prírodnými chemikáliami, akými sú dopamín, oxytocín a sérotonín. Tie podporujú ľudskú túžbu a zvedavosť, ktoré sú výborným začiatkom pri posteľných hrách, píše bety.cz.


VIAC Z My ženy