29. 07. 2020 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Aká je najlepšia veľkosť "mužnosti", ktorá zvyšuje orgazmus u žien?

Prieskum urobila britská zoznamka.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Kaspars Grinvalds/shutterstock.com

Čo je pri milovaní dôležité - veľkosť alebo technika? Ako sa hovorí, proti gustu žiaden dišputát, ale najnovší prieskum britskej zoznamovacej webovej stránky Big One Dating dokázal, že na veľkosti ani tak nezáleží.

Dnešný západný svet je vraj posadnutý práve veľkosťou "mužnosti". Zoznamka vyhodnotila údaje od 4 761 žien, ktoré si mali spomenúť, aký veľký penis, podľa ich odhadu, mal ich posledný sexuálny partner a či s ním dosiahli vyvrcholenie.

Z výsledkov vyplynulo, že ho dosiahli rovnako často s penisom, ktorý im pripadal veľký desať centimetrov, ako aj s extrémne dlhým. A najčastejšie majú orgazmus s penisom, ktorého dĺžku odhadli na 20 centimetrov.

Prečítajte si aj: Chcete mať v posteli navrh? Začnite veliť

Zverejnené čísla sa nedajú generalizovať, pretože prieskum má jeden nedostatok. Zaoberal sa s veľkosťou penisu, ktoré ženy nemerali, iba veľkosť odhadovali. Inak povedané, to, čo je pre jednu pätnásť, pre inú môže byť dvadsať centimetrov.

Z prieskumu vyplýva, že orgazmus ženy od veľkosti nie je až tak závislý. Vyvrcholenie s penisom 10 až 27 centimetrov dosiahlo 30 až 44 percent žien. Rozdiel medzi percentami orgazmov u jednotlivých veľkostí je teda veľmi malý.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Volodymyr TVERDOKHLIB/shutterstock.com
 

Hovorí sa, že s malým šaškom veľké divadlo nenarobíte, ale... Aj s malým penisom, podľa odhadu žien dlhým päť centimetrov počas erekcie, dosiahlo orgazmus 22 percent žien.

Najčastejšie pritom až 44 percent žien zažilo vyvrcholenie s penisom, ktorý im pripadal dlhý 20 centimetrov. "S dĺžkou penisu väčšinou narastá aj jeho šírka. A tak asi hlavným faktorom pri 20-centimetrovom mužstve bude práve priemerná šírka," tvrdia autori výskumu z Big One Dating.

Výsledky prieskumu podľa odhadovanej veľkosti

27,9 cm – 30 percent
25,4 cm – 39 percent
22,9 cm – 42 percent
20,3 cm – 44 percent
17,8 cm – 38 percent
15,2 cm – 34 percent
12,7 cm – 31 percent
10,2 cm – 30 percent
7,6 cm – 26 percent
5,1 cm – 22 percent
2,5 cm – 13 percentVIAC Z My ženy