04. 08. 2020 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Aj o erotické pomôcky sa treba dôkladne starať

Inak si môžete spôsobiť zdravotné problémy.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: luckakcul/shutterstock.com

Milovanie sa je intímna záležitosť párov a každý prežíva svoju sexualitu po svojom. Laškovanie, dotyky, bozky. A niekedy k nim zvyknú milenci pre spestrenie sexu používať aj erotické pomôcky. Tak, ako sa staráme o oblečenie, mali by sme sa starať aj o túto súčasť nášho života. Prečítajte si pár rád, ako to robiť, aby ste sa vyhli problémom.

Ochrana pred prachom a tma

Ak sexuálne hračky nepoužívate, mali by ste si ich schovať a chrániť pred vonkajšími vplyvmi. Prach je najväčší nepriateľ, pretože niektoré majú v sebe zabudovaný aj motorček. Ideálne je dať ich do pôvodných obalov alebo látkového vrecúška. Potom ich môžete pokojne odložiť na tmavé miesto, kde ich, ak ich máte, vaše ratolesti nájdu. Napr. dozadu do vrchnej poličky alebo šuplíka.

TIP: Aká je najlepšia veľkosť "mužnosti", ktorá zvyšuje orgazmus u žien?

Hromadenie prachu a ďalších nečistôt je v priebehu času nevyhnutné, ale aj keď sa hračky pre dospelých uchovávajú správne, čistenie sa rovnako nevyhnete. Ideálne pred aj po ich použití. Môžete si kúpiť špeciálny čistiaci sprej z erotického obchodu, ktorý je bezpečný aj pre hračku i vaše telo.

Voda a mydlo

Sexuálne hračky bývajú z rôznych materiálov. Silikónové a sklenené hračky by ste mali po akte čo najrýchlejšie umyť teplou vodou, teda ešte predtým ako sekréty a lubrikanty na nich zaschnú. Oceľové by ste mal pred použitím prevariť v horúcej vode minimálne 10 minút, pretože iba tak sa zničia „nepozvaní návštevníci".

Milenci
Milenci Foto: shutterstock.com/ Tereshchenko Dmitry
 

Naopak, vibrátory, vyrobené z plastu a gumy, nemajú radi vysoké teploty. Preto by ste ich mali iba utrieť handričkou a mydlom. Aj tu však platí, že by ste si mali prečítať návod, ako ich ošetrovať. Predíte tak ich poškodeniu, píše bety.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy