28. 08. 2020 17:31 | ASUNCIÓN/rd

Ekvádorčania sú vzorom pre všetkých. Dvojica je najstarším manželským párom na svete

Pár sa stretol v roku 1934.

Rekordná dvojica.
Rekordná dvojica. Foto: guinessworldrecords.com

Ekvádorský pár je jasným príkladom pravej a oddanej lásky. Dvojica sa do Guinnesovej knihy rekordov dostala vďaka tomu, že je najstarším manželským párom na svete.

Julio César Mora a Waldramina Quinterová sú spolu 79,5 roka. Julio sa narodil pred 110 rokmi, jeho manželka o šesť rokov neskôr.

Pár sa stretol v roku 1934, svoje „áno" si povedali vo februári 1941. Svoj dlhodobý vzťah pripisujú láske a úcte, ktorú voči sebe prejavovali od prvého stretnutia.

Dvojica sa zobrala proti vôli ich rodičov, keďže obe rodiny nemali príliš dobrý vzťah. Postupne sa však aj v tomto ľady pohli a obe strany sa zmierili.

Ako každé manželstvo, aj to ich si prešlo turbulentným obdobím. Vždy sa však napokon zhodli, že ich problémy sú riešiteľné a nechceli, aby ich rozdelili aj kvôli ich dvom deťom.

„Rešpekt, súcit a ohľaduplnosť, s ktorými sme udržovali náš vzťah, bol vždy veľmi dôležitý. Nikdy sme sa nehádali," zhodli sa.

Rekordný pár, ktorý sa teší z 11 vnúčat, 21 pravnúčat a 9 prapravnúčat, si užíva pestovanie rastlín a sledovanie filmov. Radi chodia do divadla, vzhľadom na COVID-19 to teraz možné nie je. 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy