10. 09. 2020 12:52 | LONDÝN/rd

Žena po narodení dcérky žiarila šťastím. Bolesť hrudníka však priniesla zdrvujúcu správu

Štyridsaťtriročná žena sa po siedmom tehotenstve cítila vyčerpaná.

Samantha na archívnej snímke so šiestimi deťmi.
Samantha na archívnej snímke so šiestimi deťmi. Foto: Facebook/Samantha Gray

Keď Samantha Kingová z britského mesta Gloucester pred dvomi týždňami porodila dcérku, žiarila obrovským šťastím.

Štyridsaťtriročná žena sa po siedmom tehotenstve cítila vyčerpaná. Už dlhší čas na hrudníku pociťovala bolesti. Myslela si, že ide o nejakú infekciu. Píše The Mirror.

Keď navštívila svojho obvodného lekára, ten ju po vyšetrení poslal na testy. Vzali jej krv a zobrali na röntgenové vyšetrenie. Keďže pred ňou čakalo množstvo ľudí, rozhodla sa odísť domov za dcérkou Lilah.

Ešte v ten deň jej však neskoro večer volali z nemocnice, aby sa tam okamžite vrátila. Ani v najhoršom sne by jej nenapadlo, čo sa tam dozvie.

„Keď im mama odpovedala, či by to nemohlo počkať do rána, lekári jej odvetili, že by už mohlo byť neskoro. Na pľúcach jej totiž našli metastázy. Vedeli sme, že má slabší hrudník, ale toto sme naozaj nečakali," hovorí dcéra Kyra.

Lekári zistili, že rakovina jej napadla pľúca, prsia aj kosti, taktiež má aj nádor na chrbtici. Spočiatku jej dávali rok života, vyhliadky však, žiaľ, skresali o polovicu. Samantha je momentálne v nemocnici, kde pravidelne podstupuje ožarovanie a imunoterapiu.

Deťom teraz hrozí, že by pre hypotéku mohli prísť o bývanie. Aj preto na GoFundMe založili zbierku, z ktorej by v prípade najhoršieho scenára uhradili poplatky.


VIAC Z My ženy