22. 09. 2020 11:06 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Štyridsiatničkám klesá chuť na sex, ale je vraj lepší

S partnerom dokonca môžu mať oveľa krajší zážitok, ako v mladosti.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: goodluz/shutterstock.com

S pribúdajúcimi rokmi sa mení ženské telo, menia sa nám chute na jedlá a menej chodíme na párty a posedenia s priateľmi. Hovorí sa, že štyridsiatka je míľnik v živote každej ženy a možno nám dáte aj vy, milé dámy, za pravdu.

Mení sa aj sexuálny život i apetít na milovanie sa s partnerom, preto s tým musíte počítať. A prečo? Tak, ako vzťah podlieha rôznym zmenám a prechádza rôznymi fázami, veľa sa zmení počas rokov v oblasti posteľových radostí. Viete, s čím by ste mali po štyridsiatke počítať pri sexe?

Nechce sa vám až tak milovať

Štyri krížiky na krku a hladina hormónov sa mení. Môže to viesť k tomu, že ženy vo všeobecnosti majú menšiu chuť na milovanie sa a trvá vám dlhšie, aby ste sa dostali do správnej nálady.

TIP: Viete, čo je simmering? Dvojminútový rituál dokáže vzťahu vrátiť iskru

Môže za tým byť i to, že žľazy už tak dobre nepracujú a dole pocítite suchosť. Pomôcť by mohol lubrikačný gél. Ďalšou z ciest by mohlo byť porozprávať sa o svojich pocitoch s partnerom, aby ste sa zbavili akéhosi vnútorného tlaku a našli v sexe zábavu.

Ťažšie otehotniete

Čím je žena staršia, tým viac sa zmenšuje množstvo a kvalita vajíčok. A to s narastajúcim vekom čoraz viac sťažuje možnosť otehotnieť. Kto sa chce ešte stať matkou, zmení sex na „hon" za oplodnením vajíčok. Potom sa sexuálny život zmení iba na fanatické sledovanie plodných a neplodných dní, než by ste v sexe hľadali opäť nejakú romantiku.

Orgazmus bude častejší

Hovorí sa, že staršie ženy dosahujú zriedka orgazmus. Je to mýtus. Dôvodom je, že čím je žena staršia, má viac skúseností a tým skôr sa môže zbaviť pochybností o sebe samej. Oboje potom veľmi uľahčuje uvoľniť sa pri sexe a jednoducho si ho len užíva. A vďaka tomu ženy po štyridsiatke dokonca omnoho ľahšie dosiahnu vyvrcholenie.

Partner vydrží dlhšie

Aj u mužov sa mení hladina hormónov. Vďaka tejto zmene je schopný dlhšie odďaľovať orgazmus a sex si tak vychutnať oveľa intenzívnejšie. A má tiež viac času venovať sa partnerke, a preto je veľmi pravdepodobné, že budú môcť dosiahnuť naraz orgazmus.

Hľadajte nové spôsoby, ako si užiť sex

Ak to v posteli už neklape osvedčeným spôsobom vo vzťahu, veľa párov to dokáže frustrovať a rozhodiť. Ale aj tu je šanca a máme pre vás jednu radu: Namiesto toho, aby ste sa od seba vzdialili, môžete sa novým spôsobom priblížiť. Môžete sa napríklad uspokojiť len s laškovaním, alebo nájsť úplne nové cesty, ako si užiť nové vzrušujúce zážitky a získať vzájomnú dôveru, píše bety.cz.


VIAC Z My ženy