23. 09. 2020 06:00 | GEORGIA/tvnoviny.sk, lm

Američanka nosí sťahujúci korzet 18 hodín denne. Chce mať najužší pás na svete a prekonať rekord

Blízki ju podporujú, od neznámych ľudí na ulici sa stretla aj s negatívnymi reakciami.

Američanka nosí sťahujúci korzet 18 hodín denne
Američanka nosí sťahujúci korzet 18 hodín denne Foto: Zdroj: YouTube/Caters Clips

Chce sa stať ženou s najužším pásom na svete. Pre splnenie svojho sna neváha 18 hodín denne nosiť sťahujúci korzet. Už dnes má jej pás obvod 54 centimetrov, no jej cieľom je 35 centimetrov a zápis do Guinessovej knihy rekordov, píše Daily Mail.

Dvadsaťšesťročná slobodná matka Sammy Wilson z amerického štátu Georgia ešte nedávno bojovala s kilami navyše. Keď sa jej však podarilo schudnúť 38 kíl, stále nebola spokojná so svojím pásom a našla si nový cieľ. Kúpila si korzet a začala sa cesta za vysnívanou postavou.

Svoj už aj tak úzky driek by však rada ešte zúžila a prekonala tak aktuálny svetový rekord, ktorý patrí Cathie Jungovej. Tá má 38-centimetrový obvod pásu.

„Chcem mať najmenší pás na svete. Ak klesnem pod 35 centimetrov, môj pás bude mať zhruba rovnakú veľkosť ako priemerná hlava novorodenca a bude o tri centimetre menší ako súčasný svetový rekord,“ tvrdí mladá žena.

Mama malého Gabriela tvrdí, že napriek obavám ľudí si myslí, že to veľmi pomohlo jej zdraviu.


Zdroj: YouTube/Caters Clips

Ako hovorí zvykla som sa doslova prejedať, ale keď má oblečený korzet, tak to nerobí. "Navyše mi pomáha s držaním tela a keď budem staršia, nebudem mať hrb. Má aj dobré účinky na môj metabolizmus,“ vysvetľuje svoje rozhodnutie mladá žena.

Rodina a priatelia Sammy podporujú, no od neznámych ľudí na ulici sa stretla aj s negatívnymi reakciami. „Ľudia často zízajú, niekedy sa dokonca pristavia a pýtajú sa ma, či ma to nebolí,“ priznala Sammy, ktorá sa už stretla aj s tým, že ju nazvali divnou čudáčkou.

Sama však tvrdí, že sa v korzete cítili pohodlne a vďaka novej postave má aj viac pozvaní na rande.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy