14. 10. 2020 09:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Chcete vedieť čo pred vami partneri zatajujú? Toto sú ich najčastejšie tajomstvá

Možno sú podobné ako tie ženské.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: goodluz/shutterstock.com

Hovorí sa, že v dobre fungujúcom vzťahu pred sebou partneri nemajú tajomstvá. V skutočnosti sa ale asi nájde málokto, kto by na seba svojmu partnerovi prezradil úplne všetko, a preto aj muži občas niečo taja, rovnako ako aj ženy.

Je to úplne normálne a váš vzťah je stále zaujímavý. No predsa len, obšas túžime odhaliť tie ich tajomstvá a zistiť, na čo myslia, alebo čo cítia.

Zaoberá sa svojím vzhľadom

Ženy trávia v kúpeľni a pred zrkadlom ďaleko viac času ako muži, dávajú si viac záležať na svojom vzhľade, oblečení a známky starnutia nesú omnoho horšie. Neznamená to však, že muži svoj vzhľad vôbec neriešia, len to nedávajú tak najavo, aby nepôsobili zženštilo. Pri pohľade do zrkadla ich samozrejme tiež trápi rastúce bruško, pribúdajúce vrásky, šediny aj plešina.

Nemá sa komu zveriť

My ženy sa stretávame pri káve alebo víne, aby sme sa jedna druhej posťažovali, rozobrali dopodrobna naše problémy, zverili sa a nechali si poradiť. Muži väčšinou pri pive riešia skôr šport a iné koníčky, prácu, politiku či rôzne plány, ale málo kedy si poplačú na ramene.

Prečítajte si aj: Neviete, čo si máte uvariť na obed? Pripravte si rýchle a zdravé šaláty

Pravdou ale je, že aj muži by sa občas potrebovali zveriť a povedať niekomu napríklad o problémoch vo vzťahu. V ich očiach by to však pôsobilo slabošsky, preto to často nerobia. Nečudujte sa teda, že ani s vami nerozoberajú vnútorné pocity, pretože pravdepodobne nevedia, ako na to.

Túži po komplimentoch

Ženy sa medzi sebou dokážu pochváliť a zložiť si navzájom kompliment, či už sa to týka oblečenia, nového účesu či peknej kabelky. Sú tiež zvyknuté prijímať komplimenty od mužov, naopak to ale moc nefunguje.

Nestáva sa často, že by ženy skladali poklony mužom ohľadom vzhľadu a rovnako tak si nelichotia ani muži medzi sebou. Pritom by aj muž občas rád počul, že dobre vyzerá, a zažil pocit uznania, aj napríklad v práci, kde sa ani medzi kolegami nechvália. Takže ho nechválte len za to, že dobre opravil poličku, ale povedzte mu, že mu to pristane a je to váš fešák!

Má rád romantiku

Romantické seriály a filmy s happy endom sú odjakživa určené ženám a muži sa nám za ne skôr posmievajú a neradi ich s nami sledujú. Pravdou ale je, že aj oni sa občas potajomky radi pozrú na nejakú tú romantickú komédiu, alebo aspon niektorí z nich. Nahlas to samozrejme nikdy nepriznajú, takže ich nenúťte, ak sa im do toho nechce.

Prečítajte si aj: Prečo by si mali aj dospelí písať denník? Odborníčky to vysvetlili jednou vetu

Mávajú strach

Muži sú braní ako hlavy rodiny, o ktorých sa žena môže kedykoľvek oprieť, pretože sú silnejší a majú nám dodať pocit bezpečia. Tieto vlastnosti boli mužom prisúdené, bez toho aby sa brali ohľady na ich pocity. Je totiž normálne, že aj muži zažívajú pocity strachu. Ako píše portál dama.cz, aj oni pochybujú o správnosti svojich rozhodnutí, majú obavy z budúcnosti aj z toho, že ich partnerka opustí.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy