29. 10. 2020 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Týchto šesť znakov vám prezradí, že partner smrdí grošom

Okrem toho sa zmení aj po psychickej stránke.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: B-D-S Piotr Marcinski/shutterstock.com

Dlhy nikto nemá rád a vôbec o ne nestojí. Ako sa hovorí keď si požičiavaš, dvakrát vraciaš a vraj je to jediné, čo človeku nikto nevezme. O financie sa zvykne starať hlava rodiny, ale niekedy vám môže finančné problémy zatajiť a nereaguje ani na vaše dotieravé otázky týkajúce sa peňazí.

Zle vybratá pôžička, strata práce, dlhodobá choroba. Do dlhov sa môže dostať úplne každý. Nech je však dôvod akýkoľvek, mal by vám o nich váš partner povedať. Prečítajte si aké signály vám naznačia, že čosi nie je v poriadku s partnerovou peňaženkou.

Zatajuje poštu

Jedným zo znakov je, že pred vami neotvára listy. Nechodí na poštu so žltým lístkom vyzdvihnúť si doporučené listy alebo sa zvykne pred poštárkou zapierať. A to rozhodne nevyzerá dobre.

Nemá zadné dvierka

Ďalším znakom, že váš partner smrdí grošom, že na vaše požiadanie o nejaký príspevok na čokoľvek ospravedlní a povie, že to nie je možné. Nerieši dôchodkové poistenie, neplatí preddavky zdravotné a sociálne poistenie.

Vlastne nemá žiadne úspory ani zadné dvierka pre prípad núdze a nepredvídateľných výdavkov. Nie je schopný si zostaviť taký rozpočet zostaviť, pretože nemá z čoho.

Debata o peniazoch je tabu

Keď náhodu otvoríte počas rozhovoru tému peňazí, snaží sa ju zmeniť, odvádza pozornosť a vaše otázky sa snaží zamiesť pod koberec. Prečo sa takto správa? Dôvod je úplne jednoduchý. Pokiaľ ide o financie, nemá čisté svedomie. Rozhovorom o nich sa vyhýba, pretože sa za dlhy hanbí alebo sa k nim nechce postaviť čelom a rovno ako chlap.

Zmenil sa jeho psychický stav

Starosti ohľadom peňazí môžu mať negatívny vplyv na duševné zdravie. Zvlášť ak ide o dlhodobý problém. Máte pocit, že váš partner je v ostatnom čase úplne mimo, má problémy spánkom, často sa vám pozerá cez plece nevníma, čo mu poviete? Tak je isté, že výčitky a snaha o riešenie problémov si ho našli.

Nedrží sa rozpočtu

Existujú dva motívy u ľudí, ktorí majú problémy s dlhmi. Po prvé, chcú sa zbaviť výčitiek a nutne si „potrebujú" urobiť radosť, napriek tomu, že majú hlboko do vrecka. Predsa si to „zaslúžia", keď ich splátky a rozpočet tak obmedzujú. Druhým extrémom je, že nenormálne šetria a snažia si peniaze odkladať bokom.

Pestuje si nezdravý návyk

Závislosť na alkohole alebo hazardných hrách môže byť pre niektorých ľudí príčinou dlhov aj únikom od reality. Všímajte si jeho tajomné, ​​nezvyčajné správania sa, ktorý sa stále viac a viac uzatvára do seba.

Nesúďte ho, skôr ho povzbuďte, aby sa vám zveril. Možno ste jedinou osobou, ktorej sa môže vyrozprávať. Dôležité je však na záver dodať, že konečné riešenie však musí nájsť on sám, píše bety.cz.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy