16. 11. 2020 11:37 | SPRINGFIELD/kc

Žena (51) vynosila a porodila vlastnú vnučku. Dcéra predtým potratila dvojičky

Manželia najprv neboli presvedčení, že je to dobré riešenie a neverili, že je to vôbec možné.

Julie Lovingová (v strede) a jej dcéra s manželom.
Julie Lovingová (v strede) a jej dcéra s manželom. Foto: Profimedia.sk

Žena z amerického štátu Illinois sa rozhodla darovať dcére najvzácnejší darček. Breanna a jej manžel Aaron sú biologickými rodičmi dieťatka, ktoré Julie (51) vynosila a porodila. Dievčatko menom Briar Juliette prišlo na svet 2. novembra.

„Mama to zvládla výborne. To, že sa takto obetovala, aby nám do života priniesla kúsok šťastia, je ohromujúce," uviedla Breanna v rozhovore pre portál Good Morning America.

Breanna je so svojím manželom Aaronom už štvrtý rok, pričom od začiatku veľmi túžili po spoločnom bábätku. Chceli to stihnúť rýchlo najmä preto, aby jej starý otec, ktorý mal rakovinu, videl svoje vnúča.

Až 1 311 dní, 476 injekcií, 19 zmrazených embryí, sedem zákrokov, dva potraty, jedno mimomaternicové tehotenstvo. Tým všetkým si na ceste za materstvom prešla za posledné štyri roky Breanna Lockwoodová.

Manželia podstúpili rôzne testy a doktori im nedávali veľmi dobré vyhliadky. Preto sa rozhodli, že vyskúšajú náhradné materstvo.


Zdroj: YouTube/Good Morning America

Julie Lovingová po prvom potrate dcéry začala premýšľať nad tým, že sa stane náhradnou mamou pre svoje vnúča. Nemyslela si však, že by k tomu niekedy došlo. Keď však Breanna potratila dvojčatá takmer v druhom trimestri, začala byť o tom presvedčená čoraz viac.

Manželia si najprv mysleli, že nejde o dobré riešenie a neverili, že je to vôbec možné. Keď však lekári nenašli žiadne prekážky a bola veľká pravdepodobnosť, že to dopadne dobre, nakoniec súhlasili.

„Sama som to navrhla. Dcéra z toho najskôr nebola nadšená a myslela si, že som bláznivá, ale neodradilo ma to a postupne som ju presviedčala," hovorí čerstvá stará mama.

„Zabehla som 19 maratónov a veľa triatlonov. Cítila som, že zo zdravotného hľadiska to určite zvládnem, rodila som dvakrát a obidva pôrody boli bez komplikácií," vysvetlila Julie Lovingová.

Zdroj: Instagram/ivf.surrogacy.diary

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy