16. 11. 2020 18:08 | BOSTON/kc

Bola vychovávaná ako chlapec. Keď zistila, že má maternicu aj vaječníky, rozhodla sa otehotnieť

Mikey celé detstvo nevedela, že sa narodila so syndrómom PMDS.

Mikey Channel s tehotenským bruškom.
Mikey Channel s tehotenským bruškom. Foto: Instagram/Mikey Chanel

Transgender tínedžerka, ktorá sa narodila s mužskými genitáliami a rodičia ju vychovávali ako chlapca, otehotnela, keď zistila, že má ženské reprodukčné orgány. Mikey Chanel (18) až ako 17-ročná zistila, že má funkčné vaječníky, maternicu, krčok maternice aj vajíčkovody. V súčasnosti je v 4. mesiaci tehotenstva.

Mikey celé detstvo nevedela, že sa narodila so syndrómom PMDS. Ľudia s touto vzácnou genetickou poruchou majú vonkajšie mužské pohlavné orgány a zároveň aj ženské reprodukčné orgány. Mikey, ktorá žije v americkom Bostone, vždy vedela, že je dievča.

„Už od začiatku bolo všetkým jasné, že som iná. Nikdy som sa necítila byť chlapcom. Bola som zženštilá a nikdy som sa nevenovala veciam, ktoré sú príznačné pre chlapčenské dospievanie. Na tvári som zarastala iba minimálne a vždy som mala ženské tvary," uviedla Mikey pre portál SWNS.

Keď mala 13 rokov, priznala sa okoliu, že je na chlapcov a neskôr si začala uvedomovať, že by mohla byť transgender. O tom, že má vzácny genetický syndróm, sa dozvedela náhodou počas bežne lekárskej prehliadky iba vlani. „Povedali mi, že mám funkčné reprodukčné orgány a keby som chcela, môžem otehotnieť. Najskôr som tomu nemohla uveriť, netušila som, že je niečo také možné. Pochopila som to, až keď mi na monitore ukázali moju maternicu," spomína Mikey.

Lekári jej odporučili podstúpiť hysterektómiu (odstránenie maternice aj s vaječníkmi). U ľudí s PMDS ide o bežný postup, existuje totiž vysoké riziko rakoviny týchto pohlavných orgánov.

„Moje mužské genitálie sú neplodné ale povedali mi, že vaječníky sú funkčné. Spracovávala som to v sebe niekoľko týždňov a potom som si uvedomila, že to je zrejme moja jediná šanca stať sa biologickým rodičom a musím to urobiť čo najskôr. Vždy som chcela mať deti, keď som bola malá, rada som sa hrala s bábikami bábätiek. Rozhodla som sa: Buď teraz, alebo nikdy!" hovorí Mikey.

Následne podstúpila sériu procedúr na podporu plodnosti a a k samotnému oplodneniu došlo metódou ICSI, pri ktorej sa najkvalitnejšia spermia vpraví priamo do zrelého vaječníka. „Povedali mi, že je iba 20-percentná šanca, že sa to podarí. Nakoniec to ale fungovalo to a som neuveriteľne šťastná," uviedla Mikey pre SWNS.

Aby malo tehotenstvo bezproblémový priebeh, lekárijej predpísali estrogén. V hormonálnej liečbe chce pokračovať aj po pôrode a jej cieľom je do niekoľkých rokov zavŕšiť kompletnú transformáciu na ženu.

O svojom príbehu sa rozhodla prehovoriť, aby zvýšila povedomie o syndróme PMDS a pomohla tak ľuďom, ktorí si niečim takým prechádzajú. „Nikto o tom nehovorí, väčšina ľudí o tom nikdy nepočula. Výskum v tejto oblasti je nedostatočný a stále sa stáva, že túto poruchu odhalia až dávno po pôrode a úplnou náhodou, tak ako to bolo v mojom prípade," dodala budúca mamička.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy