13. 01. 2021 09:10 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Prečo deti z ničoho nič odmietajú jedlo? Tie dôvody vás pobavia

Niektoré vás dokonca pobavia.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Dejan Dundjerski

Výchova detí je najväčším dobrodružstvom a zodpovednosťou, akú môžu rodičia zažiť. Vždy im chcú zadovážiť len to najlepšie, hlavne v strave. Dopriať im chcú veľa vitamínov a živín, aby boli zdravé a dobre sa vyvíjali.

Avšak niekedy, zo dňa na deň, prestane dieťa niečo jesť. Odrazu mu to nechutí a tvrdí, že tú zeleninu, polievku, mäso alebo čokoľvek jednoducho nemá rado. Od čoho to závisí a čo to spôsobuje? To sa pýta každý rodič. Istá mama troch detí preto založila účet na sociálnej sieti, kde zdieľa obrázky s odpoveďami a odôvodneniami detí na podobnú otázku. Ich reakcie pobavili a prekvapili mnohých.

Prečítajte si aj: Máte spomalený metabolizmus? Príčiny, príznaky a tipy, ako ho opäť naštartovať

Divné výhovorky

Stretli ste sa už s výhovorkou, že doma je jedlo úplne iné, ako to, čo ste mu zabalili? S podobným argumentom sa na mamu obrátil deväťročný chlapec. „Ale to je úplne iné jedlo," reagoval na rožok s maslom a šunkou, ktorý tentokrát nemal zjesť doma, ale v škole na desiatu.

Ich vnímanie a vysvetlenia sú pre dospelých často nepochopiteľné, v podobných prípadoch až vtipné. A tak sa dozviete, že sú maliny mŕtve a chlpaté, jahody majú pupáky, hranolky sú iba rovné a nie vlnité a chips, ktorý nie je celým kolieskom, už niekto nahrýzol.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Maslouskaya Alena
 

Prečítajte si tie naj

Miluje vaše dieťa rozprávky? Neuveríte, ale aj z nich sa inšpirujú pri stravovaní. „Nebudem jesť jablko, čo keby som sa otrávila ako Snehulienka?" Pozor aj na Ratatouille. „To nie je to jedlo," ohodnotili deti po tom, ako si vyprosili jedlo ratatouille, ktoré varila myš v rozprávke. Jablká to majú u detí asi celkovo spočítané. „To jablko vyzerá ako zadok!"

„Som vegetarián, mami! Daj mi radšej kuracie nugetky" reagoval syn na ponúknutú nakrájanú klobásu. Podobne je to aj s pravidlom, že myši jedia syr. „Už to obhrýzala myš" opísalo dieťa ponúknutý dierkový syr.

Horšie je, keď zistia obsah jedla „Fuj, je v tom cibuľa," reagoval istý syn na cibuľové krúžky po tom, ako sa dozvedel, z čoho sú urobené. Ako mama podotýka, predtým ich miloval.

Pozrite si ďalšie

Megino dieťa nemôže zjesť tento obed, pretože jedlo v škole, v nedeľu.

S cestovinami v tvare zvieratiek to taktiež nie je ľahké. Mama chcela deti potešiť čiernymi cestovinami, ktoré vyzerali ako netopiere. Rozplakali sa a nechceli jej uveriť, že ide iba o jedlo.

Pozor si musíte dať aj na obaly s cereáliami do mlieka. Ak medové guličky chutia ako med, čokoládové ako čokoláda, tak tieto musia chutiť ako niekto z rozprávky Frozen a ona nebude jesť Elsu," zhodnotilo dieťa.


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy