21. 01. 2021 19:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Bojujte so stresom sexom! Tieto aktivity vás zaručene dostanú zo zlej nálady

Čím láskavejší partner bude, tým lepšie sa budete cítiť.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstock.com/ bezikus

Kto nezažíva v tejto dobe stres? Situácia okolo pandémie, nervozita v práci, možno aj neistá budúcnosť, stresu majú ľudia v týchto dňoch jednoducho veľa. No môžete ho aj zužitkovať, napríklad milovaním.

Pre niektorých to možno znie zvláštne, veď keď ste v strese, máte zlú náladu a bojujete skôr s negatívnymi emóciami. Niektoré polohy môžu pri milovaní toto napätie uvoľniť a razom na stres zabudnete.

„Ak chcete využiť sex ako zbraň k zbaveniu stresu, odporúčam pomalé a čo najdlhšie milovanie. Čím láskavejší partner bude, tým lepšie sa budete cítiť," hovorí Lucia Vlasáková, intímna a vzťahová koučka.

Prečítajte si aj: Čo bude „in“ v milostnej sfére? Spoznajte horúce trendy roku 2021

Prekonajte nechuť

Nedovoľte aby vám pokazil stres vzťah a viedol k hádkam a nedorozumeniam. Aby ste dostali z hlavy všetko, čo vás ťaží, musíte si vytvoriť príjemnú atmosféru. Dajte si pohár vína, doprajte si horúci kúpeľ, zvoľte čokoľvek, čo máte rady.

Následne môžete poprosiť partnera, aby vám pomasíroval šiju a ramená. Podľa Vlásakovej sú práve jemné masáže a pomalé hladenie tou správnou cestou na naladenie správnej atmosféry. Pomaly prejdete k bozkávaniu a už to pôjde samo.

Pozitívny vplyv na zdravie

Sex je liekom na mnoho problémov, nie len na stres, ale aj znižovanie krvného tlaku. Podľa vedcov za to môže zvýšená tepová frekvencia počas sexu. Udržíte tak hodnoty krvného tlaku na zdravej úrovni.

Ak sa však s partnerom oddávate pravidelným radovánkam celkovo si vytvoríte aj väčšiu odolnosť proti stresu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Shutterstock.com
 

Sex

Samotný sex si musíte užiť. Pomôže vám, ak vystriedate niekoľko vašich obľúbených polôh. Vyberte si také, pri ktorých pocítite rýchlu úľavu. Odporúča sa misionár, poloha z boku aj lyžičky.

Pomôcť si môžete aj pokrčenými nohami. Partnerovi tak umožníte hlbší prienik. Nezabúdajte na bozky, bradavky, klitoris, očný kontakt a pridať môžete aj šepkanie. Ucho je silná erotogénna zóna, jeho jemné ťahanie, bozkávanie a pocit dychu vás môže dostať do vytrženia.

Veľmi obľúbená je aj poloha na štyri. Žena je v submisívnej pozícii a prienik partnera je naozaj intenzívny. Ešte viac ju môžete precítiť ak si ľahnete na brucho a vystrčíte zadoček. Partner si jednou rukou prichytí váš bok a druhou môže stimulovať klitoris, alebo análny otvor.

Prečítajte si aj: Najčastejšie rozchodové frázy: Ktoré ste už od mužov počuli?

Spermie

Nedávno bol zverejnený výskum na Štátnej univerzite v New Yorku, podľa ktorej mužský ejakulát pôsobí na ženy ako antidepresívum. Takže nielenže to poteší vášho partnera, ale aj váš nervový systém, uvádza portál blesk.cz.


VIAC Z My ženy