04. 02. 2021 19:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Vzrušujú vás hádky s partnerom? Tu sú dôvody, prečo to tak môže byť

Ak sa navzájom zatiahnete do spálne len preto, aby ste sa vyhli riešeniu situácie, nie je to v poriadku.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Dragana Gordic/shutterstock.com

Sú ľudia, ktorí hádky bytostne neznášajú, zraňujú ich. Iní ich zasa podvedome vyhľadávajú a tvrdia, že im to pomáha vyčistiť vzduch. Niektorých to dokonca vzrušuje.

Hormóny

Hormóny ako testosterón, adrenalín a stresový hormón kortizol stúpajú vo chvíli, keď sa s niekým hádate, vrátane vášho partnera. Napriek tomu, že vás rozzúria, vyvolajú vo vás aj vzrušenie. Po hádke sa uvoľnia hormóny ako sérotonín, dopamín a oxytocín, ktoré vytvárajú pocit pokoja, uvoľnenia a spokojnosti. A práve pre tieto pocity sa podvedomie občas ženiete do hádky.

Prečítajte si aj: Dávajte si pozor na zuby. Tieto spôsoby a potraviny vám ich môžu úplne zničiť

Zmierovací sex

Hovorí sa, že zmierovací sex je najlepší a niečo na tom aj bude. Keďže vaše telo vyplaví adrenalín, ste dostatočne nabudená na užitie si. Ukončiť nezhody milovaním je samozrejme tá najlepšia cesta, ako sa uzmieriť.

Myslite ale na to, že by ste vy ani váš partner nemali sex zneužívať miesto ospravedlnenia a vypovedania si konkrétneho problému. Ak sa navzájom zatiahnete do spálne len preto, aby ste sa vyhli riešeniu situácie, nie je to v poriadku. Avšak ak už máte po debate, smelo do toho.

Istota

Jednou z emócií, ktorú počas hádky cítite, je strach a neistota. Niekde hlboko pravdepodobne cítite, že sa vám partner vzďaľuje a bojíte sa, že by ste o neho mohla prísť natrvalo. Práve v tejto chvíli potrebujete uistenie, že to tak nie je.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Jet Cat Studio
 

Milovanie je veľmi intímne a partner vám tak dá najavo, že vás ľúbi, preto sa k nemu po hádke s radosťou uchyľujete.

Traumatický zážitok

Áno, aj traumatický zážitok z detstva možno môže za to, že ste vzrušená po hádke. Počas sporu sa vám môže vrátiť pocit strachu, bezmocnosti a neistoty, ktoré ste prežívala počas traumatického zážitku. Preto vás intimita a bezpečie, ktoré poskytuje sex, príde ako upokojujúce.

Ak však máte pocit, že vás to aj obmedzuje, zraňuje a necítite sa byť v poriadku, navštívte radšej terapeuta a porozprávajte sa s ním, radí dama.cz.

Prečítajte si aj: Pozor, nevera nie je iba o sexe. Čo všetko sa počíta?

Sadomasichismus

Medzi hnevom, vášňou a utrpením existuje veľmi úzke spojenie. Hádka vo vás môže vyvolávať sadomasochistické predstavy, nevyhnutne to neznamená, že sa chcete úplne oddať BDSM praktikám, obliecť sa celá do latexu, vziať do ruky bič a na niekom sa ukájať. Možno vás len láka trochu drsnejší sex, kedy do hry zapojíte napríklad putá alebo plieskanie po zadku. Vyskúšajte a uvidíte, ako na tom ste.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy