02. 04. 2021 11:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Neviete, čo máte zaželať ľudom na Veľkú noc? Prinášame vám tie najlepšie texty a vinše

Kresťania si pripomínajú ukrižovanie a zmŕtvyvstanie Ježiša Krista a ostatní príchod jari.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/ Akos Nagy

Veľkonočné sviatky sú jedny z najvýznamnejších sviatkov vôbec. Kresťania si pripomínajú obeť Otca, ktorý nechal zomrieť svojho jednorodeného syna, Ježiša Krista, za hriechy tohto ľudu a jeho zmŕtvyvstanie na tretí deň.

Pre ostatných ľudí ide o určitý znak príchodu jari, s ktorým sa spájajú symboly ako baranček, vajíčka, šibačka a oblievanie dievčat. Rodiny sa zvykli stretnúť, prichystali sa tradičné jedlá a veľa koláčov, zákuskov, šalát a chlebíčky.

V dnešnej dobe to však nie je možné, teda, nie je to dovolené. Koronavírus už vyše roka zužuje aj našu krajinu, a tak sa musíme s blízkymi spojiť na diaľku. Práve preto vám prinášame niekoľko veľkonočných vinšov a textov.

Prečítajte si aj: Veľkonočná výzdoba: Skrášlite si váš domov a navoďte si sviatočnú atmosféru

Obyčajné

Príjemne prežitie veľkonočných sviatkov, v tejto dobe hlavne veľa zdravia a rodinnej pohody praje...

Sladké koláče, ohybné korbáče, vodu studenú, šunku údenú, veľa radosti a málo starosti.

Maľované vajíčko, pekný úsmev na líčko, k tomu zdravia dosť, peknú Veľkú noc.

Privítajme jar, prišla Veľká noc, nech šťastia, zdravia a lásky máte moc. Nech čaro jari v srdci Vás zahreje, to Vám k veľkonočným sviatkom prajeme.

K novej jari veľa sily, by ste v zdraví dlho žili. Na Veľkú noc veľa vody, spokojnosti a pohody.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/Aleksandra Suzi
 

Keďže je to v mojej moci, tak Vám prajem k Veľkej noci, lásku, šťastie, zdravíčko, šunku, vínko, vajíčko.

Veľká noc k nám prišla zas, nech je radosť v každom z nás. Slnko svieti, kvety kvitnú, nech Vám elán a nadšenie nikdy neuniknú.

Malý zajko v tráve čupí, sleduje ako sa jar budú. Všetko živé sa raduje, na Veľkú noc sa hoduje. Privítajme sviatky jari, nech sa všetkým dobre darí.

Preveselé sviatky jari, slnko v každej jednej tvári. Veľa lásky, šťastia, sily, by ste v zdraví dlho žili.

Malé žlté kuriatka slávia sviatok jari, veľkým šibačom nech sa u vás darí. Nech je u Vás veselo, plný stôl vždy majte a vajíčka z čokolády chlapcom rozdávajte.

Mohlo by vás zaujímať: Prečo jeme na Zelený štvrtok špenát? Vysvetlenie je úplne jednoduché

Kresťanské

Veľká noc je Božie požehnanie sveta. Je to Jeho spôsob ako na hovorí, že láska a nádej stále existuje vo svete. Požehnané prežitie týchto dní Vám zo srdca praje ....

Dnes vstal z hrobu Zbaviteľ, celého sveta Vykupiteľ. Nech teda bude koniec zlému, vzdajme preto hold náš Jemu. Požehnané a milosrdné Veľkonočné sviatky Vám želá...

Nech je poslom viery náš veľkonočný vinš, nech je i pre Vás Veľká Noc zdrojom vrúcnej kresťanskej radosti.

Láska Zeleného štvrtka, viera Veľkého piatku, nádej Bielej soboty a víťazstvo Veľkonočnej nedele nech Vás posilní a naplní pokojom a dôverou.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Chantal de Bruijne/shutterstock.com
 

Nech vás anjeli ochraňujú, nech vás smútok obchádza, nech je dobro vždy k vašim službám a nech vás sprevádza Božie požehnanie. Šťastnú Veľkú noc celej rodine praje...

Veľká noc prináša zábavu, Veľká noc prináša šťastie. Veľká noc prináša nekonečné Božie požehnanie. Veľká noc prináša lásku a sviežosť jari. Nech všetky tieto krásne veci zavítajú aj to vašej rodiny.

Nech pán požehná tieto vaše sviatočné dni a nech vám dá veľa nádeje pre nový začiatok. Nech vás tieto dni naplnia radosťou, úspechom a šťastím. Želáme vám krásnu Veľkú noc.

Duch veľkonočných sviatkov je spojený s láskou a nádejou. Nech tento pocit naplní vaše dni aj po zvyšok roka želá rodina...

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy