27. 04. 2021 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Multifunkčný nábytok, ktorý šetrí priestor a dokáže vyplniť každý prázdny roh

Hlavným účelom rohových sedacích súprav je maximalizácia využitia plochy bytového priestoru.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Zastolskiy Victor/shutterstock.com

Nielen spoločnosť blízkych a priateľov, ale aj správne vybraný nábytok vytvára v našom dome atmosféru útulnosti a pohodlia. Veľmi dôležité miesto v našich životoch ale aj obytných priestoroch preto zaujíma práve pohovka. Multifunkčný nábytok, ktorý šetrí priestor tým, že vyplní každý nevyužitý roh.

Trh s moderným nábytkom tohto druhu ponúka obrovský výber rôznych modelov. Aby ste sa ale mohli rozhodnúť, ktorý z nich sa do vášho domova hodí najlepšie, je potrebné zhodnotiť aj veľkosť miestnosti, zvoliť vhodnú farbu a textúru čalúnenia.

Maximálne využitie voľného priestoru

Hlavným účelom rohových sedacích súprav je maximalizácia využitia plochy bytového priestoru. Cena nehnuteľností z roka na rok rastie, preto si pre svoj život vyberáme také možnosti, ktoré sú nám dostupné.

Problémom je, že ako prvé sa to odzrkadlí na veľkosti priestoru na bývanie. Tu je potom potrebné hospodáriť s každým centimetrom, s čím vám multifunkčné rohové sedačky pomáhajú najlepšie.

Treba si len vybrať správny model, ktorý vám vyhovuje tak po dizajnovej ako aj praktickej stránke, čo už dnes nie je najmenší problém.

Vysoký stupeň pohodlia a komfortu

Moderné sedacie súpravy disponujú kvalitným a odolným výplňovým materiálom z polyuretánovej peny a pružín. V niektorých modeloch dokonca nájdete aj ortopedický matrac, vďaka čomu sa z pohovky v priebehu niekoľkých sekúnd stane pohodlná posteľ, čo je skvelá správa.

Jednoduchá možnosť zónovania priestoru

Rohové pohovky nemusia byť iba v kúte. Mnohé z nich sa od seba líšia tvarom, takže je s ich pomocou ľahké zmeniť garsónku alebo veľký byt na pohodlný domov, ktorý oddeľuje pracovný priestor od jedálenského alebo relaxačného priestoru.

Navyše je vďaka rohovému dielu sedačky možné priestor na sedenie zväčšiť, vďaka čomu budete mať viac miesta pre všetkých obľúbených hostí.

Súlad s vaším štýlom

Ďalšou veľkou výhodou modernej rohovej sedacej súpravy je fakt, že vďaka svojmu originálnemu tvaru a dizajnu upúta pozornosť. Podobne sú na tom aj jej funkcie, špecifická konštrukcia a mimoriadne svieži dizajn vyzdvihnutý použitými materiálmi.

Samozrejme, pri výbere treba zohľadniť veľkosť obytnej plochy a jej celkový charakter, či ďalšie dôležité vlastnosti, aby sedačka pôsobila v miestnosti naozaj vkusne a vytvárala s okolím jeden kompaktný celok. Tak smelo do hľadania, pri ktorom myslite na všetky dôležité body, ktoré sme si v našom článku spomenuli.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy