02. 05. 2021 07:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Často sa pri holení zraníte? Poradíme vám, ako sa zraneniam nadobro vyhnete

Snažte sa neholiť každý deň.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: gpointstudio/shutterstock.com

Ach, to holenie. Pokiaľ ste neabsolvovali laserové odstránenie chĺpkov, tak žiletku beriete do rúk približne každý tretí deň. Hlavne teraz, keď je vonku krásne a postupne sa otepľuje.

Samotné holenie je síce mierne otravný proces, ale ak sa pri ňom porežete, je to ešte horšie. Vaše nohy so zárezom, chrastou či iným zranením už nevyzerajú tak vábne. Práve preto vám poradíme pár tipov, vďaka ktorým môžete tomuto problému predísť.

Prečítajte si aj: Špecifická vôňa, chrumkavý hryz a lahodná chuť. Pripravte si tradičné langoše trochu netradične

Peeling

Na tele má každá osoba odumreté bunky a tie môžu spôsobiť neplechu. Podporujú napríklad prenos baktérií, a tak by ste si pred holením mali dopriať jemný peeling. V závislosti od toho, z akého miesta zrovna chĺpky odstraňujete, použite buď jemný tvárový peeling pre chúlostivejšie oblasti alebo klasický peeling určený pre celé telo. Snažte sa neholiť sa každý deň, ak to však nejde inak, nie je nutné peeling používať zakaždým. Pokožka by sa tým skôr poškodila.

Olej

Vyskúšali ste si už niekedy olej pred holením? Môže vám veľmi pomôcť. Použite iba pár kvapiek, tie pokožku ochránia a holiaci strojček sa bude po koži ľahko kĺzať. Nezasekne sa a nespôsobí vám zranenie. Olej tiež zabráni podráždeniu, začervenaniu alebo zarastaniu chĺpkov.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: shutterstoc.com/VGstockstudio
 

Čistota

Počas holenia holiacim strojčekom či žiletkou zostáva v zariadeniach veľa chĺpkov a odumretých zvyškov buniek. Taktiež sa v nich množia baktérie, ktoré následne spôsobujú zarastanie chĺpkov a vedie aj k poraneniam. Dbajte preto na dokonalú čistotu svojho holiaceho strojčeka a žiletky.

Po každom použití ho zo všetkých strán pod tečúcou vodou dôkladne prepláchnite a následne očistite tampónom namočeným v alkohole. Holiace zariadenie sa snažte uchovávať v suchom prostredí, najlepšie mimo kúpeľne, aby vo vlhkom prostredí nemali baktérie možnosť rozmnožovať sa.

Voda po holení

Voda po holení už dávne nie je dostupná len pre mužov, vyrábajú ju aj pre ženy. Vyberte si však vodu bez alkoholu, aby nebola vaša pokožka vysušená a nesvrbela vás. Naopak, voda bez alkoholu pokožku krásne zvlhčí a upokojí, takže sa zníži pravdepodobnosť aj jej podráždenie.

Prečítajte si aj: Na snímkach ryby, žraloky, modelky aj tehuľky. Fotografie pod hladinou, ktoré vám vyrazia dych

Pozor na tesné oblečenie

Holiť by ste sa mali ideálne predtým, ako pôjdete do postele. Čerstvo oholenú pokožku tak nebude dráždiť žiadna látka. V prípade, že to nie je možné, dbajte na to, aby ste si obliekli skôr bavlnenú spodnú bielizeň, v ktorej môže pokožka dýchať. To isté sa týka aj nohavíc, vyhnite sa tesným strihom a umelým materiálom ako sú silonky. Po pár hodinách sa pokožka upokojí a vráti sa do normálu.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy