09. 05. 2021 07:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Viete, prečo majú štipce túto dierku? Ak nie, zrejme ste doteraz vešali bielizeň nesprávne

Vďaka novému poznatku nebude potrebné niektoré oblečenie ani žehliť.

Dierka na štipci na bielizeň.
Dierka na štipci na bielizeň. Foto: Tvnoviny.sk,

Maličkosť, ktorá zmení život ženám naruby. Teda, nielen ženám, ale všetkým, ktorí vešajú bielizeň na sušiak.

Ak máte sušičku, tak oblečenie jednoducho operiete, usušíte a dáte do skríň. Tie domácnosti, ktoré podobné vymoženosti nemajú, to robia tradične. Roztriedi sa oblečenie na farebné, čierne a biele, následne operie, povešia a ožehlí. Mnoho žien sa snaží bojkotovať aspoň tú poslednú časť, ale niektoré materiály im to jednoducho neumožnia a pokrčené záhyby a pásy zo sušiaku tiež nie.

Prečítajte si aj: Deň matiek sa blíži. Oceňte tú vašu tento rok inak ako kvetinou a sladkosťami

A práve v tom je háčik. Keď vyberiete oblečenie z práčky a pôjdete ho zavesiť, jednoducho ho vo vzduchu pretrepte, niektoré sa tak jednoducho vystrie. A ako vyriešiť problémy s pásmi a záhybmi zo sušenia a štipcov? V podstate si za ne môžeme samy. Istá Kanaďanka totiž zverejnila video, ktoré ľuďom možno zmení život. Ukázala v ňom, že v podstate všetci vešiame bielizeň nesprávne.

Štipec sa totiž skladá z dvoch častí, ktoré sú spojené pružinou. Vďaka tomu sa dajú zacvaknúť a spolu vo vnútri vytvoria dva voľné priestory, malú a veľkú dierku. Tá horná, prvá, slúži na šnúru na bielizeň a tá druhá na zachytenie lemu oblečenia. „Uvedomili si už niekto, že väčšina ľudí vešia oblečenie nesprávne?" komentuje žena svoju šnúru s bielizňou. Ak si to neviete predstaviť, pozrite si nasledujúce video.

@xox_christinaaaa

Life hacks ##lifehack ##clothesline

♬ original sound - Christina Byers

Vďaka tomuto nielenže budete vešať oblečenie rýchlejšie, ale nebude mať zbytočné zhyby, takže ho už nebudete musieť žehliť.


VIAC Z My ženy