07. 06. 2021 06:00 | BRATISLAVA/zg, Teleráno

Kaleráb je klenot zdravých potravín. Poradíme vám, čo všetko sa z neho dá pripraviť

Je jednou z top zelenín, ktoré dokážu ovplyvniť chod nášho organizmu.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: Teleráno
Šéfkuchár Vladimír Morochovič s moderátormi Telerána.
Cestoviny plnené kalerábom.
Ilustračná snímka.

Kaleráb - klenot všetkých zdravých potravín. S touto zeleninou je to ako so špenátom. Buď ho milujete alebo nenávidíte. Jedným z dôvodov môže byť jeho špecifická vôňa.

Patrí do rodiny hlúbovitých a existuje niekoľko druhov. Najčastejšie sa používa kaleráb biely, ktorý v Teleráne predstavil šéfkuchár a tovaroznalec Vladimír Morochovič. Dá sa z neho urobiť polievka, môžete ho skombinovať s jablkom do šalátu alebo len tak zjesť ako mrkvu.

Obsahuje veľa vitamínov skupiny B, ale aj vitamíny C, A a K. Má veľa vlákniny, je bohatý na selén, vodík, draslík, horčík, vápnik, mangán, železo i fosfor. Posilňuje imunitu i srdce, predchádza infekciám, stimuluje okysličenie a dýchanie buniek, zlepšuje náladu, pomáha prekonávať stres, pri chudnutí a zabezpečí vám energiu. Je jednoducho jednou z top zelenín, ktoré dokážu vo veľkom ovplyvniť chod nášho organizmu.

Čo všetko si z neho môžeme pripraviť? Inšpirujte sa radami nášho šéfkuchára. Jeho recepty sú rýchle a ľahké, ktoré zvládne aj začiatočník v kuchyni.

 


VIAC Z My ženy