07. 06. 2021 09:00 | BRATISLAVA/PR článok

Arabské parfumy - vône pre skutočných znalcov kvality a vynikajúcich kompozícií

Ponorte sa do rozprávkového sveta orientálnych vôní.

Arabský parfum.
Arabský parfum.

Dnes sa takmer všetky parfumy vyrábajú pomocou alkoholu. Arabské parfumy ale alkohol neobsahujú. Sú to vône určené pre skutočných znalcov kvality a vynikajúcich kompozícií. V tomto článku sa ponoríme do rozprávkového sveta orientálnych vôní.

Vlasnosti arabských parfumov

Orientálne parfumy sa nápadne líšia od vôní, na ktoré sme zvyknutí. Sú svetlé, až temperamentné, obsahujú prenikavé korenie a exotické prísady. Vôňa je ťažká, veľmi hustá, ale zároveň môže byť jemná a melodická.

Hlavnou črtou arabských parfumov je samozrejme okrem najzaujímavejších kompozícií aj odolnosť. To je plus, za ktorým nasleduje ďalšie: vytrvalý parfum znamená ekonomický  https://makeup.sk/categorys/3/. Obsahujú tiež prírodné afrodiziaká - koncentráty ambry alebo pižma.

Pižmo je najobľúbenejšou zložkou arabských parfumových pyramíd. Má koláčovo sladkastú vôňu. V dávnych dobách sa pižmo získavalo zo sekrétov žliaz jeleňov. Dnes sa takýmto spôsobom získava len zriedka a to vďaka tomu, že sa dá vyťažiť ľahšou metódou z rastlín.

Biele pižmo je kvetinová kytica s určitým podielom ruží, jazmínu a ľalie. Názov „Biele" je kvôli bielej farbe zložky a priehľadnej konzistencii výsledného parfumu (na rozdiel od obyčajného pižma, ktoré má hnedastú farbu). Vône bieleho pižma sa vyznačujú sofistikovanou kvetinovou vôňou.

Arabské parfumy.
Arabské parfumy.
 

Santalové drevo je vôňa, ktorú svetu dala India. Tam sa odpradávna používa ako kadidlo, ktoré dodáva harmóniu a upokojuje. Céder dodáva parfumu štipľavú a výraznú drevitú vôňu. Oud je vzácny olej, ktorý sa získava z dreva stromu agaru rastúceho iba v južnej Ázii. Dáva parfumu nielen vzácne drevité tóny, ale aj hlboký a mierne koláčový zvuk

Damašské a marocké ruže. Mnohé odrody damašských ruží vynikajú jemným romantickým kvetinovým zvukom, takže sa viac páčia mladej generácii. Marocká ruža má na druhej strane výraznejšiu, mierne drsnú vôňu, ktorá dodáva jedinečné kúzlo zrelým ženám a mužom.

Čím sa líšia od toaletnej vody?

Ako sme už zistili, arabské parfumy sa vyznačujú neuveriteľnou trvanlivosťou, atraktívnym vlakom a ekonomickým využitím. Naozaj veľmi malé množstvo parfumu pôsobí veľa hodín. Zložky sa vstrebávajú do pokožky a vôňa sa zintenzívňuje pri zmene telesnej teploty.

(Parfumy na báze alkoholu sa naopak z pokožky a oblečenia odparujú.) Olejový parfum sa na rozdiel od toaletnej vody nanáša iba na pokožku. Výroba a zloženie arabských parfumov sa nezverejňuje, takže sú jedinečné.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy