04. 06. 2021 14:00 | USA/jh

Transrodový muž porodil dve deti. Neprajníkom vravel, že má brucho od piva

V tehotenstve sa obával odsudzovania verejnosti.

Kayden Coleman je transrodový muž, ktorý porodil dve deti
Kayden Coleman je transrodový muž, ktorý porodil dve deti Foto: Instagram/Tvnoviny

Kayden Coleman (34) je konečne šťastný. Väčšinu svojho života žil v tele, v ktorom sa necítil komfortne. Teraz je už so sebou spokojný. Navyše našiel lásku svojho života a spoločne majú dve krásne deti. Nebolo to ale vôbec jednoduché. Svoje trápenie opísal v americkej televíznej talk show, uviedol Daily Mail.

Transrodový muž prezradil zopár svojich traumatizujúcich zážitkov počas tehotenstva. Chce tak zdôrazniť potrebu lepšej informovanosti lekárov a verejnosti o trans-tehotenstve.

Mladý Američan z Houstonu má s partnerom už sedemročnú dcéru Azaeliu a 10-mesačné dievčatko Jurnee. Bol zhrozený, keď sa stretol s odmietavým prístupom zdravotníkov. Ponúkali mu umelé prerušenie tehotenstva, lekári ho zavádzali, presviedčali o adopcii a podobne.

Kayden podstúpil čiastočnú zmenu pohlavia v roku 2009. Ponechal si zatiaľ všetky ženské reprodukčné orgány. Keď podstúpil mastektómiu (odstránenie prsníkov aj s mliečnymi žľazami), musel na krátky čas prestať užívať testosterón. V tom čase otehotnel. Prvá dcéra sa mu narodila v roku 2014. Neprajné a odsudzujúce pohľady verejnosti ho neodradili ani od druhého tehotenstva. Priznáva však, že to bolo veľmi náročné obdobie.

Američan pred mnohými ľuďmi svoje tehotenstvá skrýval. Väčšie proporcie vysvetľoval ako „brucho od piva". Zistil, že sa cíti lepšie, keď ľudia okolo neho nepoznajú pravdu.

Dnes v tejto oblasti vzdeláva druhých. Na tému tehotenstvá transrodových ľudí pravidelne organizuje workshopy. Upozorňuje aj na popôrodnú starostlivosť. Z vlastnej skúsenosti vie, aké to môže byť pre týchto ľudí ťažké po psychickej stránke. Sám trpel po prvom tehotenstve popôrodnou depresiou a mal samovražedné myšlienky.

„Stretol som sa s ľuďmi, ktorí mi vraveli, že som monštrum a mali by mi odobrať dieťa. To vás psychicky môže položiť," prezradil.

Kayden dodáva, že svoje deti miluje a vychováva ich k tolerancii. Bol by rád, keby to isté robili aj ostatní rodičia.

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z My ženy