10. 06. 2021 10:35 | PRETORIA/rd

Lekári sa dvakrát zmýlili v počte detí, ktoré čakala. Žena sa v pokročilom veku môže stať rekordérkou

Doteraz platný rekord je starý asi len mesiac.

Žena, ktorá mala porodiť desať detí.
Žena, ktorá mala porodiť desať detí. Foto: Facebook/Jageeling Express

Prípad, ktorý obletel celý svet. Gosiame Sitholeová z Juhoafrickej republiky údajne porodila desať detí. Pokiaľ tento prípad potvrdia, 37-ročná Gosiame sa stane novou svetovou rekordérkou.

Lekári jej najskôr na ultrazvuku prezradili, že čaká šesť potomkov, potom že a osem. Novopečená maminka aj otecko tak boli veľmi prekvapení, keď na svet prišlo sedem chlapcov a tri dievčatá.

„Som šťastný a plný emócií, nedokážem toho viac povedať,“ povedal dojatý otecko pre Pretoria News. Priznal však, že pôvodne neveril, že je možné, aby žena čakala šesť detí.

„Keď som zistil, že sa tieto veci naozaj dejú, a potom som videl lekársku správu mojej manželky, hneď som sa nadchol a nemohol som sa dočkať, až si deti popestujem,“ doplnil.

Doteraz platný rekord je starý asi len mesiac. V máji totiž prišlo na svet deväť detí, ktoré porodila 25-ročná Maročanka Halima Cisseová.

Tá pôvodne podľa lekárov očakávala sedmoro detí. Aby Gosiame rekord získala, musí sa potvrdiť, že deti počali prirodzenou cestou. To maminka už skôr potvrdila, teraz sa čaká už len na súhlas lekárov.


VIAC Z My ženy