09. 07. 2021 06:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Chcete si zobrať na dovolenku veľa vecí? Šikovné triky ako zmestiť čo najviac vecí do kufra

Pri výbere oblečenia vás tak nič nebude obmedzovať.

 Šikovné triky ako zmestiť čo najviac vecí do kufra
Šikovné triky ako zmestiť čo najviac vecí do kufra Foto: Teleráno

Na Slovensku máme zatiaľ len 14 prípadov Delta variantu koronavírusu a už vyše 2-milióny zaočkovaných ľudí. Aj to sú dôvody pre ktoré je cestovanie dovolené a mnoho ľudí sa konečne vyberie na dovolenku k moru.

Aj keď sa môže zdať, že vám na ceste k oddychu a užívaniu si slaného mora a lúčov slnka nič nebráni, ešte pred odletom môže vzniknúť veľký problém. Hlavne ženy sa túžia ukázať v rôznych letných outfitoch, striedať šaty so sukňami a krátkymi nohavicami, a tak majú problém zbaliť sa. Letové spoločnosti majú prísne dané rozmery batožiny aj ich hmotnostné limity, takže pristupujú k rôznym krokom.

Buď oblečenie nahádžu do kufra a silou-mocou sa ho snažia zavrieť, teda si naň prisadnú, či ho stiahnu nejakými popruhmi a gumami. Druhou možnosťou je, že so smútkom v očiach polovicu oblečenia z kufra vytiahnu a celé nešťastné sa vyberú na letisko s pocitom, že si na dovolenke nebudú mať čo obliecť. Ešte je tu tretia možnosť, a to naučiť sa rýchlo a veľkostne úsporne baliť. A práve to nám v Teleráne ukázala Silvia Škultéty, populárna slovenská špecialistka na poriadok v dome aj živote.

Prečítajte si aj: Chystáte sa na hory? Tipy a rady na výbavu, ktorá by vám nemala chýbať

Ako na balenie

Základom úspešného zbalenia sa na dovolenku je podľa nej mať dobrý kufor, ktorý je určený k spokojnosti cestovateľa. Mal by obsahovať veľa úložného priestoru, aby mal každý druh oblečenia a všetky veci svoje presné miesto. V prípade, že nemáte takýto kufor, nezúfajte a objednajte si organizéry do kufrov. Vytvoríte si tak ďalšie úložné miesto v batožine. Ide o celý celok viacerých vreciek a priečinkov určených na uskladnenie všetkého, od dokladov, cez oblečenie, kozmetiku až po topánky.

Vďaka priečinkom nevznikne v kufri chaos, čo oceníte pri vyberaní niektorého kusu alebo to ocenia vaše deti pri hľadaní konkrétneho oblečenia. Už v minulosti sme vám od Silvie poradili vertikálne uskladnenie oblečenia, vďaka ktorému sa jednotlivé kúsky nepokrčia a sú v skrini, šuplíku aj v kufri priehľadne usporiadané. Oblečenie preto vždy zrolujte a detské na konci aj zaistite o spodný lem.

Ako na to a nejaké tipy a triky navyše, sa dozviete v nasledujúcom videu.

 

Celý záznam z jej balenia batožiny si pozrite nižšie.


VIAC Z My ženy