16. 07. 2021 08:28 | BRATISLAVA/Ikar

Jedovatým perom (nielen) na sociálnych sieťach

Miška, Karla a Dušana sa spoja, aby vypátrali, kto stojí za blogom plným nenávisti.

Obálka knihy.
Obálka knihy. Foto: Ikar

Jedovatým perom je príbeh o troch slovenských blogerkách-influencerkách, ktoré počas odovzdávania cien Blogerka roka prekvapí nepríjemná klebeta. Prišla z nového blogu Jedovatým perom. Na prvý pohľad nemajú nič spoločné - Dušana píše o wellnesse a joge, Miška o móde a Karla o vzťahoch.

„Sú úplne odlišné a predsa ich niečo spája. Je to fakt, že svoju kariéru založili na predávaní obrazu bezchybného života. Odrazu zhrozene zisťujú, že niekto neznámy pozná ich tajomstvá, ktoré sa snažili skrývať a teraz sa vyhráža, že tieto tajomstvá prezradí celému svetu," približuje svoju knihu Nina Frisby.

Nina Frisby.
Nina Frisby. Foto: Ikar
 

Tri úspešné blogerky a influencerky si vybudovali kariéru tak, že každý deň zavesili na internet perfektne upravené obrázky a články o svojich zdanlivo bezproblémových životoch. Počas odovzdávania ceny Blogerka roka niekto uverejnil tri príspevky plné žlče. Texty naznačujú, že každá z blogeriek skrýva temné tajomstvo, ktoré ju, ak sa dostane na verejnosť, môže stáť kariéru.

Trojica blogeriek spočiatku nenávistné klebety a špekulácie ignoruje, no online šikana, neúprosné, štipľavé komentáre a vyhrážky v novom blogu s názvom Jedovatým perom sa stupňujú.

Miška, Karla a Dušana sa spoja, aby vypátrali, kto stojí za blogom plným nenávisti. Nie je však už neskoro? Napätie sa zvyšuje a dramaticky ovplyvňuje aj súkromný život mladých žien. Podarí sa blogerkám odvrátiť hrozbu, alebo sa nebezpečné tajomstvá ocitnú na internete a ich starostlivo vykreslené životy sa rozpadnú ako domček z karát?

Nina Frisby predstavuje svoju knihu


Jedovatým perom z vydavateľstva Ikar je tak trochu obraz dnešného sveta sociálnych médií, influencerstva, bolgovania. Mnohí ľudia ukazujú len to krásne, bezchybné a nablýskané. Štylizujú sa do pózy víťaza a bezstarostného užívania si...no neraz sa za pozlátkou skrýva komplikovanejší život plný jaziev a nerovností.

Príbeh sa odohráva na Slovensku, takže nechýbajú rôzne pikošky zo sveta šoubiznisu. Blog Jedovatým perom v rovnomennej knihe nepozná, zdá sa, žiadne pravidlá, ani zábrany.

Obálka knihy.
Obálka knihy. Foto: Ikar
 

Prináša naozaj nepríjemné články, takže sa máme na čo tešiť. Spomína sa tam Cvernovka, portály ako Refresher, či Startitup, vylepšovanie fotiek rôznymi funkciami a appkami, takže ak vás zaujíma sveta instagramu, facebooku, blogov - tento príbeh vám sadne.

„Mimochodom, neviem sa vynadívať na obálku, ktorá pochádza z dielne talentovanej slovenskej grafickej dizajnérky Barbary Baloghovej. Spolupráca s ňou bola úžasná a výsledok je ešte úžasnejší. Na konci superkrátkeho a superľahkého procesu boli tri návrhy, z ktorých si napokon finálny vybralo vydavateľstvo, no musím povedať, že nech by si vybrali ktorýkoľvek, bola by som stopercentne spokojná," približuje vytvorenie obálky autorka.

Milan Buno, knižný publicista 

Komentáre ( 0)


VIAC Z My ženy