17. 10. 2021 07:00 | BRATISLAVA/Teleráno, zg

Rezance na rôzne spôsoby. Niektoré variť nemusíte, samy sa urobia v omáčke

Kombinujte ich s rôznym mäsom a omáčkami.

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Foto: StepanPopov/shutterstock.com
Rezance podľa Dana Hrivňáka.
Rezance podľa Dana Hrivňáka.
Rezance podľa Dana Hrivňáka.

Rezance sú asi jediná cestovina, ktorú u nás robíme na sladko i na slano. Veď kto by nemal rád makové, orechové alebo tvarohové rezance? Ale táto cestovina sa využíva aj v kuchyni Východnej Ázie a šéfkuchár Dano Hrivňák v Teleráne pripravil pár receptov podľa vlastného vkusu.

Ich základom sú dobre uvarené rezance. Ale ako na to? Hrivňák divákom poradil dva spôsoby. Buď si ich namočíte do vody a ony samy zmäknú alebo ich krátko povaríte ako klasické pšeničné rezance na tuhosť al dente.

Milujete čínske jedlo? Tieto recepty si pripravíte rýchlo a chutne aj doma

„Ak ich varíte vo vode, dôležité je čas ich prípravy prispôsobiť hrúbke. Ony sa potom dorobia v omáčke. Hrubé varíme asi štyri až päť minút, tenšie asi tri minúty,“ radí.

 To, že sú uvarené zistíte ochutnaním. Ryžové rezance po uvarení, na rozdiel od iných cestovín, nevyplávajú na povrch.

Rezance podľa Dana Hrivňáka.
Rezance podľa Dana Hrivňáka. Foto: Teleráno
 

Podľa Hrivňáka medzi ľuďmi sú obľúbené aj udon rezance. Ich príprave je ešte jednoduchšia ako pri ryžových. „Ak ich máte v instantnej forme, iba ich hodíte do omáčky a samé dôjdu. Ľudia ich radi dávajú aj do polievok,“ vysvetlil.

Je dôležité dávať na ryžové rezance nejakú omáčku? Odpoveď šéfkuchára i tipy na rezancové recepty s tuniakom a kuracím mäsom sa dozviete v priloženom videu.

 


VIAC Z My ženy