31. 12. 2021 08:00 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Hľadáte vhodný novoročný vinš? Ponúkame vám výber pozdravov želajúcich šťastie či ukončenie pandémie

Niektoré vás možno aj rozosmejú.

Nový rok 2022
Nový rok 2022 Foto: shutterstoc.com/Impact Photography

Tradícia vinšovanie rok čo rok pretrváva. Klasické listy a pohľadnice síce už nahradili vinše posielané mobilným telefónom, ale aj tak je ich význam rovnaký. Chcene nimi niekomu zaželať len to dobré v živote a dať mu najavo, že na neho myslíte.

Na internete je však nespočetné množstvo vinšov, a tak sa ľahko môže stať, že vás hľadanie toho správneho rýchlo omrzí a vy to vzdáte. Aby sa tak nestalo, prinášame vám preto niekoľko novoročných vinšov.

Hlavne zdravie, šťastie, lásku...

1. Nový rok plný lásky a pokoja nech každú radosť znásobí. Nový rok čistý a biely ako sneh, v živote len šťastie, zdravie a smiech. Šťastný Nový rok.

2. Vinšujem vám Nový rok, aby ste mali šťastný krok, doma lásku, svornosť a všetkého hojnosť.

3. Nech sa všetky starosti stratia, nech zavládne pokoj v duši. Smútok nech radosť vystrieda a úsmev na perách sa častejšie vytvára. Želá ...

4. Želajme si v novom roku, dobrých ľudí vždy po boku. Zdravia, lásky plný dom a spokojný život v ňom. Dobrôt vždy plný stôl, šťastia vždy za veľký kôš a k tomu liek na každý bôľ.

Prečítajte si aj: Bary sú zatvorené, pripravte si preto doma pivný alebo slávnostný punč, varené víno či koňak

5. Nech ťa láska stále hreje, nech ti nikdy smutno nie je. V novom roku nech ti zdravie slúži, nech máš vždy to, po čom túžiš.

6. Lyžičku hrdosti, hrnček radosti, kotlík úspechu, jazero peňazí, more šťastia, oceán zdravia a celý vesmír lásky do Nového roku želá...

7. Ďakujeme za vinšík, želali ste ako nik. Zdravia, šťastia a tvár hladkú, želáme Vám na oplátku.

8. Tak ako dnes starý rok padá, nech do Tvojho srdiečka šťastie sadá. Zabudni na bolesť a starostia preži ďalší rok v láske a radosti.

9. Nech sa stratia všetky starosti, aby zavládol pokoj vo Vašej duši. Čo bolelo, nech sa zhojí, čo tešilo, nech sa zdvojnásobí. Krásny nový rok, plný lásky, pohody a šťastia želá...

10. Môžete mať tisíc želaní, túžieb a snov, ale len šťastie, zdravie, láska a priateľstvo dávajú zmysel našim dňom. Láskyplný rok 2022 praje ...

11. Do nového roku želáme veľa radosti, budete ju potrebovať na zvládnutie všedných starostí. Ako to všetko poplatiť a rovnováhu nestratiť. Tak Vám želáme veľa sily a pevný krok, nech je dobrý a úspešný váš nadchádzajúci rok.

12. V novom roku kvapku smoly, lyžičku hrdosti, hrnček radosti, kotlík úspechu, jazierko peňazí, more šťastia, oceán lásky a celý vesmír zdravia želá …

Nový rok 2022
Nový rok 2022 Foto: shutterstoc.com/Dilok Klaisataporn
 

Koronové vinše

Súčasná doba si tiež vyslúžila niekoľko aktuálnych vinšov. Zdravie, šťastie a láska v nich nechýba, ale pokoj a strata koronavírusu je hlavným cieľom.

1. Do Nového roku ti prajem pevné zdravie, úspech a šťastie v láske. Aj navzdory politikom a tomu vládnemu choasu, nech pokoj a mier sprevádza tvoje dni.

2. Vinšujem ti veľa zdravia a choroby nech sa stratia. Heš, covid, angína, teraz si daj pohár vína.

3. Každý praje v Novom roku zdravie, šťastie, lásku, no ja želám slobodu, nie život na povrázku a aby telo našlo dušu a spolu pripomínali bielu ružu …

4. S covidom je život pod psa, nateraz znie: rozíďme sa. Neboj sa, len dočasu, vyčkaj ešte, jak hus klasu. Rok dvadsaťdva nech prinesie deň, keď pôjdeme všetci von s odkrytým úsmevom.

5. Po východniarsky: V harčkoch še nám varí juška, nepohneme še bez rúška. Dze nás to len ten rok dovid, všadzi kolo nás je covid. Čeká nás i vakcína, ľudzom z nej už prepína. Na oplátky dajme medu, nerobme už z teho vedu. Nech sú z Nového roku krajše fotky, nech je každý bez marodky. Nech sú šveta podľa vkusu, bez tabletkoch, bez vírusu.


VIAC Z My ženy