20. 01. 2019 12:55 , článok bol aktualizovaný 20. 01. 2019 14:37 | BRATISLAVA/TV Markíza

Smer chce s Glváčom hovoriť o Zsuzsovej, Kollár sa necíti vydierateľný

Hosťami relácie Na telo s Michalom Kovačičom boli Boris Kollár a Erik Tomáš.

Témou diskusie boli aj kontakty s Alenou Zsuzsovou.
Témou diskusie boli aj kontakty s Alenou Zsuzsovou. Foto: TV Markíza

Kontakty s Alenou Zsuzsovou, obvinenou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka, robia starosti politikom koalície aj opozície. V nedeľom Na tele s Michalom Kovačičom o nich diskutovali Boris Kollár zo Sme rodina a poslanec Smeru Erik Tomáš.

Kollár priznal komunikáciu so Zsuzsovou ako prvý, na jeseň hovoril o tom, že mu ponúkala pozemky. Nad otázkou, či sa rozprávali aj o intímnejších veciach, sa Kollár pousmial. Povedal, že videl podobné fotky, aké posielala podpredsedovi Smeru Martinovi Glváčovi, lebo ich mala zavesené verejne na Facebooku.

"Nemám čo tajiť, nemusím klamať, nemusím si vymýšľať," povedal Kollár. "Čo som potreboval povedať, som povedal. Mňa nemôže nikto vydierať, nie som ženatý. Keby som s ňou spával, tak poviem, že som s ňou spával. Keď sa chcete baviť o intímnostiach, môžeme ísť do Peříčka."

Predseda Sme rodina vyhlásil, že má na Facebooku 200-tisíc ľudí a komunikoval s 80-tisícmi z nich. Alena Zsuzsová bola podľa neho len jedno z nich.

Poslanec Smeru Erik Tomáš kritizoval, že kontakty so Zsuzsovou sa stali témou až keď išlo o politika Smeru. "Keď išlo o pána Kollára, pána Lipšica či pána Drobu, až taká téma to nebola," vyhlásil. "Treba to prešetriť vo všetkých prípadoch. Zatiaľ je to vo sfére údajnej komunikácie."

Audiozáznam relácie Na Telo s Michalom Kovačičom si môžete vypočuť aj formou podcastu.
Používatelia operačného systému iOS a programu iTunes ho NÁJDU TU.
Pre ostatných je dostupný aj na Soundcloude, NA TOMTO LINKU.

Tomáš vyhlásil, že jeho strana sa bude s Martinom Glváčom rozprávať, no zároveň sa pýtal, čo by znamenalo, ak by aj všetci títo politici so Zsuzsovou v minulosti komunikovali. "Znamená to snáď, že títo páni majú niečo s vraždou? Vytvára sa nebezpečná skratka."

Erik Tomáš v novej rubrike relácie s názvom 30-sekundovka odpovedal aj na otázku Borisa Kollára, ktorý sa ho pýtal na kontakty s Marianom Kočnerom. "Nikdy som nekomunikoval s Marianom Kočnerom," vyhlásil.

Obaja politici v nedeľu diskutovali aj o téme, na ktorej sa zhodli, a tou je dôchodkový strop vo veku 64 rokov. Erik Tomáš stále dúfa, že by potrebnú ústavnú väčšinu mohli nájsť, momentálna podpora návrhu sa podľa neho pohybuje medzi 88 a 92 hlasmi.

"Je to veľmi tesné, potrebuje aj hlasy opozície, preto sa o nich aj uchádzame. No myslím si, že už by sme to nemali odkladať, mali by sme ísť do hlasovania," povedal.

Pozrite si záznam celej diskusie v relácii Na telo s Michalom Kovačičom:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo