10. 02. 2019 12:55 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Mečiar bol doteraz najlepším premiérom, povedal Harabin v prezidentskom dueli

Podľa januárového prieskumu Focusu by Harabin skončil vo voľbách tretí. V štúdiu sa stretol s Bélom Bugárom.

V prvom prezidentskom dueli sa stretol Harabin s Bugárom
V prvom prezidentskom dueli sa stretol Harabin s Bugárom Foto: TV Markíza

Z doterajších predsedov vlády bol najlepším Vladimír Mečiar, povedal v prvom prezidentskom dueli v relácii Na telo s Michalom Kovačičom sudca Štefan Harabin.

Podľa januárového prieskumu Focusu by Harabin skončil vo voľbách tretí. V štúdiu sa stretol s Bélom Bugárom, ktorého doterajšie preferencie vyniesli na štvrté miesto z prezidentských kandidátov. Harabinovi oponoval. Spomenul divokú privatizáciu aj zadĺžené banky, ktoré po Mečiarovej ére zdedila Dzurindova vláda.

"Za Mečiara vznikli mafie, za Mečiara spolupracovali pápayovci s orgánmi činnými v trestnom konaní, za Mečiara mi vybuchol granát pri dome," povedal Bugár. Harabin reagoval, že ak Mečiar kradol, nech ho stíhajú.

Reláciu si môžete pozrieť zo záznamu

 

Svojej minulosti sa obaja kandidáti venovali väčšiu časť relácie. Bugár sa Harabina napríklad, či ho Mečiar v jeho kandidatúre podporuje. Harabin odvetil, že je "samorost" a občiansky kandidát a ak sa chce niekto na jeho kandidatúru "nalepiť", on za to nemôže.

Politici sa nezhodli ani v pohľade na anexiu Krymu Ruskom, ktorú Harabin za anexiu nepovažuje. Na otázku, ako by sa pozeral na prípadné odtrhnutie južného Slovenska, odpovedal, že sa nedá "miešať pšenica s kukuricou".

Politici sa v debate dotkli aj témy Ústavného súdu. Béla Bugár naznačil, že podľa jeho názoru Robert Fico ústavno-právny výbor presvedčil o dostatočnej právnickej praxi. Poukázal na to, že keď Fico potvrdením dokázal, že vyučoval právnické predmety na vysokej škole, až dodatočne začal poslanec Ondrej Dostál (SaS) spochybňovať jeho rok na vojne.

Štefan Harabin na otázku, či by bol Robert Fico dobrým ústavným sudcom, priamo neodpovedal. "Ja sa nebudem vyjadrovať dopredu. Každý adept na prezidenta, ktorý bude hovoriť dopredu, nemôže robiť ani starostu najmenšej obce v republiky," vyhlásil.


VIAC Z Na telo