03. 03. 2019 12:55 , článok bol aktualizovaný 03. 03. 2019 14:31 | BRATISLAVA/TV Markíza

Hanbite sa, teraz ste zašli priďaleko, obrátil sa Sulík k Rašimu v Na telo

Pozrite si záznam celej relácie.

Hosťami relácie boli Richard Sulík a Richard Raši.
Hosťami relácie boli Richard Sulík a Richard Raši. Foto: TV Markíza

Nedeľné Na telo s predsedom SaS Richardom Sulíkom a vicepremiérom Richardom Rašim zo Smeru bolo prekvapivo búrlivé. Medzi oboma politikmi to zaiskrilo najmä vo chvíli, keď bol témou debaty najnovší prieskum agentúry Focus, v ktorom ĽSNS Mariana Kotlebu predbehla SaS.

Richard Raši čísla komentoval tak, že sa podľa neho črtá nová koalícia ĽSNS a SaS. Sulíkovi pripomenul stretnutie s Marianom Kotlebom spred volieb v roku 2010. Raši však tvrdil, že Sulík sa s Kotlebom stretával opakovane a rokovali o povolebnej spolupráci, čo Sulík razantne odmietol.

"Zachádzate priďaleko. Niečo sa vám udialo?" pýtal sa Sulík Rašiho. "Ja som sa s Marianom Kotlebom stretol jeden jediný krát. Diskusia o koalícii? Veď tú sme opakovane vylúčili. Rozprávate čisté hlúposti, hanbite sa."

Druhým prekvapivým momentom bol zmierlivý postoj oboch politikov k balíčku opatrení, s ktorým nečakane v piatok vyrukoval predseda SNS Andrej Danko. Obsahuje 15% daň pre právnické osoby, 10% DPH na noviny a všetky potraviny či zrušenie koncesionárskych poplatkov pre seniorov.

"Tieto návrhy ja podporujem, konečne Andrej Danko našiel správnu cestu," povedal Sulík. "Spôsobilo by to síce okamžitý výpadok viac ako miliardu, ale je to menej, ako oligarchovia rozkradnú za vlády Smeru."

Aj Raši bol k Dankovým nápadom prívetivý. "Balík je fajn, ja by som išiel ešte ďalej. Znížiť dane pre živnostníkov, obyvateľov. Prichádza jedno ale - keď sa niekde peniaze dajú, musia sa aj zobrať," povedal.

"Keď sa budú tieto výborné návrhy prejednávať, určite sa bude hľadať, kto a z akých zdrojov ich zaplatí. Aj z akých rezortov pôjdu," dodal vicepremiér Raši.

Sulík s Rašim debatovali aj o prezidentských voľbách. Markíza sa navyše naživo spojila aj s - dnes už bývalým - prezidentským kandidátom Robertom Mistríkom, ktorý z volebného súboja odstúpil.

Ten nevylúčil, že v politike zostane. "Teraz si trochu vydýchnem a uvidím, či a ako chcem pomôcť spoločenskej zmene, ktorá sa črtá. Nemám konkrétne plány, ale ak sa do niečoho pustím, tak len v tej forme, aby som pomohol spájať sily," povedal. "Nechcem sa len prizerať tomu, čo sa deje, chcem mať aktívny hlas."

Pozrite si záznam celej relácie:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo