05. 05. 2019 12:55 , článok bol aktualizovaný 05. 05. 2019 14:18 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ondruš zo Smeru: Ficovo poďakovanie kotlebovcom bola chyba

Tieto slová ocenil aj jeho súper v nedeľnej debate, predseda strany Spolu Miroslav Beblavý.

V relácii Na telo diskutovali Miroslav Beblavý a Braňo Ondruš
V relácii Na telo diskutovali Miroslav Beblavý a Braňo Ondruš Foto: TV Markíza

Poďakovanie predsedu Smeru Roberta Fica poslancom Ľudovej strany Naše Slovensko za ich hlasovanie pri ústavnom zákone o dôchodkovom strope bola chyba. Takáto prekvapivá veta zaznela z úst člena Smeru a štátneho tajomníka na ministerstve práce Branislava Ondruša v nedeľnej relácii Na telo s Michalom Kovačičom.

"Jeho priame poďakovanie kotlebovcom bola chyba. Nemal to povedať, ja by som to neurobil," vyhlásil Ondruš s tým, že ak vládna koalícia s kotlebovcami dopredu rokovala, nebol to správny postup.

Tieto slová ocenil aj jeho súper v nedeľnej debate, predseda strany Spolu Miroslav Beblavý. Zároveň však dodal, že Smer podľa neho chce s kotlebovcami vládnuť, alebo sa aspoň opierať o ich podporu. "Nepoznám jedného člena Smeru, vrátane Roberta Fica, ktorý by vôbec uvažoval o spoločnej koalícii s kotlebovcami. Myslím to smrteľne vážne," oponoval mu Ondruš.

"Keby som mal brať reči predstaviteľov Smeru vážne, tak Robert Fico už nie je v politike. Podstatné nie je to, čo povie nižšie postavený člen Smeru v televízii. Podstatné je, čo povie Robert Fico," reagoval Beblavý.

Obaja politici debatovali aj o možnosti, že by vládu vytvorili strany súčasnej opozície. Branislav Ondruš si pomohol výrokom Roberta Fica a povedal, že "takáto koalícia sa nedohodne ani na mieste, kde sa má zísť koaličná rada".

Beblavý zasa povedal, že Robert Fico má síce koalíciu len z troch strán, ale "sú rozhádanejší ako vláda Ivety Radičovej".

Líder Spolu zároveň v nedeľnej debate prezradil, že v rámci koalície Progresívneho Slovenska a Spolu chce ašpirovať na jednotku ich spoločnej kandidátky. "Chcem byť lídrom koalície PS/Spolu," vyhlásil.

Obaja diskutujúci v štúdiu prebrali aj sociálne opatrenia vlády. Štátny tajomník Ondruš prezradil, že podľa plánov Smeru výrazne porastie rodičovský príspevok. Presnú sumu neprezradil, ale nemalo by ísť o málo peňazí. "Rodičovský príspevok porastie o sumu okolo sto eur. Viac stúpne tým, ktorí pred rodičovskou dovolenkou pracovali," povedal v relácii.

Beblavý reagoval aj na skorší Ondrušov výrok, že je Andrej Kiska dohodnutý so Zuzanou Čaputovou, že dostane ministerstvo vnútra, aby mal pod kontrolou svoje trestné stíhania. "Máme trošku inú politickú kultúru ako Smer. Ak pán Kiska bude predmetom vyšetrovania, nebude ministrom vnútra. On sám by to neprijal," povedal Beblavý.

Pozrite si záznam relácie Na telo s Michalom Kovačičom:

 


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo