12. 05. 2019 12:50 , článok bol aktualizovaný 12. 05. 2019 14:31 | BRATISLAVA/TV Markíza

Bugár: Ak by to bolo v prospech Mosta, je možné, že odídem

K možnej spolupráci s konkurenčnou SMK bol skeptický.

nateloweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg
nateloweb_jpg_bez_watermarku_1.jpg

Predseda Mosta-Híd Béla Bugár v nedeľnom Na telo s Michalom Kovačičom prekvapil. Pripustil, že by mohol odísť z čela Mosta-Híd. Odpovedal tak na otázku, či by zvážil podobný krok, ak by mal byť prekážkou pre užšiu spoluprácu Mosta-Híd a SMK.

V najnovšom prieskume Focusu sa obe maďarské strany ocitli pod hranicou zvoliteľnosti a maďarská menšina by po prvý raz od roku 1990 nemusela mať zastúpenie v slovenskom parlamente.

"Je možné, že by som odišiel v prospech strany Most-Híd. Ale nie v prospech toho, aby sa Most-Híd spojil s SMK," povedal Bugár. K možnej spolupráci s konkurenčnou stranou bol skeptický. "Mali sme pokusy pred voľbami do VÚC a pred voľbami do samospráv, že poďme ukázať, že vieme spolupracovať. Odmietli. Je tam nenávisť," vyhlásil.

Béla Bugár v nedeľu diskutoval s predsedníčkou poslaneckého klubu OĽaNO Veronikou Remišovou. V relácii zaznela aj otázka na jej politickú budúcnosť. Uvažuje o prechode do novej strany Andreja Kisku?

"Neurobila som žiadne rozhodnutie, keď ho urobím, tak sa ho dozviete," povedala.

Obaja politici sa diskusii venovali aj najnovším sociálnym opatreniam vlády či zahraničnej politike. Témou bola aj ďalšia návšteva Andreja Danka v Moskve.

"S niektorými konkrétnymi stretnutiami pána Danka nie sme spokojní," komentoval Béla Bugár selfie predsedu parlamentu so šéfom ruskej Štátnej dumy Vjačeslavom Volodinom, ktorého by Danko rád videl aj na Slovensku. "Ak je pán Volodin na sankčnom zozname a my sme členmi EÚ, tak tu nemá čo hľadať," povedal Bugár.

Podľa Veroniky Remišovej predseda parlamentu vážne narúša záujmy Slovenskej republiky. "Zúčastňovať sa na prehliadke armády, ktorá robí výbojné vojny a narúša stabilitu v regióne, nie je vhodné," povedala.

Béla Bugár v Na telo komentoval aj nový rozhovor prezidenta Andreja Kisku pre nemecký Die Welt, v ktorom Kiska opäť označil Slovensko za mafiánsky štát. "Vyprosím si, aby prezident Slovenskej republiky hovoril o mafiánskom štáte. V zahraničí musí prezident chrániť svoju krajinu," povedal predseda Mosta-Híd.

Remišová nesúhlasila. "Zlé meno Slovensku nerobí rétorika prezidenta, ale činy predstaviteľov vládnej koalície," povedala.

Pozrite si záznam celej relácie:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo