19. 05. 2019 12:50 , článok bol aktualizovaný 19. 05. 2019 15:30 | BRATISLAVA/TV Markíza

Hrnčiar o Ficovej ochranke: Nechcel by som byť v jeho koži

Záznam relácie nájdete v článku.

Ľubomír Galko a Andrej Hrnčiar v relácii Na telo.
Ľubomír Galko a Andrej Hrnčiar v relácii Na telo. Foto: TV Markíza

Ochranka pre Roberta Fica, konflikt medzi Andrejom Dankom a Katarínou Cséfalvayovou či kritika statusov poslanca Ľuboša Blahu zo strany premiéra Petra Pellegrina. To boli témy nedeľného Na telo s Michalom Kovačičom.

V štúdiu sa stretli dvaja členovia parlamentného branno-bezpečnostného výboru, Andrej Hrnčiar za Most-Híd a Ľubomír Galko zo SaS. Nezhodli sa už pri prvej téme: či expremiér Robert Fico potrebuje, alebo nepotrebuje ochranku platenú zo štátnych peňazí.

"Bezpečnostné zložky vyhodnotili isté skutočnosti, ktoré sa aj potvrdili, niektoré sú v trestnom stíhaní. Keby nešlo o pána Fica, tak to nevzbudzuje také emócie," povedal podpredseda parlamentu Hrnčiar. "Nezávidím mu a nechcel by som byť v jeho koži," dodal.

Galko s Hrnčiarom nesúhlasil. "Chápem, že má Fico strach ísť na ulicu po tom, čo tu napáchal," povedal s tým, že Fico by sa v prvom rade stretol s hnevom bežných ľudí. Viac ako rok trvajúcu ochranku pre expremiéra označil za papalášizmus. "Strana Smer dostala za volebný výsledok takmer 17 miliónov eur. Nech mu strana Smer ochranku zaplatí, peňazí na to majú dosť," povedal Galko.

Témou nedeľnej debaty bola aj zahraničná politika. Andrej Hrnčiar ocenil Pellegriniho kritiku útočných statusov Ľuboša Blahu, Most-Híd však podľa neho zmenu na čele eurovýboru žiadať nebude. "Je to čisto na rozhodnutí strany Smer, budeme rešpektovať, nech sa rozhodnú akokoľvek," povedal.

Podľa Ľubomíra Galka si Pellegrini len robí PR a neskôr "sklapne opätky". Ľuboš Blaha podľa neho píše útočné statusy na pokyn predsedu Smeru Roberta Fica. "Premiér Pellegrini si urobil PR, no potom ustúpi. Táto marketingová politika ho zničí," vyhlásil Galko.

Andrej Hrnčiar komentoval aj spor medzi predsedom parlamentu Andrejom Dankom a šéfkou zahraničného výboru Katarínou Cséfalvayovou o podobu zahraničnej politiky. Prezradil, že spolu obaja politici pôjdu budúci týždeň na obed. "Predseda strany sa jasne vyjadril, že stojíme za pani predsedníčkou zahraničného výboru. Možno, že použila formulácie, ktoré sa predsedu Národnej rady dotkli," zamyslel sa Hrnčiar.

Budúci týždeň parlament čaká aj ďalšie kolo voľby kandidátov na ústavných sudcov. Podľa podpredsedu parlamentu snáď bude voľba úspešná. "Most-Híd urobí všetko pre to, aby sa táto telenovela ukončila a boli zvolení všetci ústavní sudcovia."

Pozrite si záznam celej relácie:

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo