03. 11. 2019 12:40 , článok bol aktualizovaný 03. 11. 2019 14:20 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Ravasz: Most-Híd podporí odvolanie Glváča. Sú to hadie manévre, reaguje Ďuriš Nicholsonová

Most-Híd nevylučuje ďalšiu koalíciu so Smerom

S moderátorom M. Kovačičom diskutovali L. Ďuriš Nicholsonová a Á. Ravasz.
S moderátorom M. Kovačičom diskutovali L. Ďuriš Nicholsonová a Á. Ravasz. Foto: TV Markíza

Hoci poslanci Mostu-Híd v utorok nepodporili mimoriadnu schôdzu, na ktorej sa malo hlasovať o odvolaní podpredsedu parlamentu Martina Glváča (Smer-SD), podpredseda Mostu-Híd Ábel Ravasz v relácii Na telo avizuje zmenu postoja.

Utorkové hlasovanie Ravasz obhajoval tým, že chceli vytvoriť priestor na Glváčovo osobné rozhodnutie. Ten však doteraz nepovedal, či zo stoličky podpredsedu národnej rady odíde. A Mostu-Híd tak s ním dochádza trpezlivosť.

"Keď to nevie urobiť sám, vieme mu pomôcť. Neostáva nám nič iné urobiť, len toto," povedal Ravasz.

Ďuriš Nicholsonová: Mostu neverím. Sú to hadie manévre

Europoslankyňa SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová však týmto slovám neverí. Ako povedala v Na telo, "zvykla som si na tanečky Mostu-Híd".

"Keď je každému jasné, že by mal Glváč odstúpiť, Béla Bugár nenechá pustiť program schôdze. To sú tie hadie manévre," reagovala opozičná politička.

Zároveň odmietla, že stretnutia s Mariánom Kočnerom, ktoré má za sebou jej stranícky šéf Richard Sulík, sú rovnakou kauzou ako v prípade politika Smeru-SD.

"Richard Sulík nezastáva žiadnu funkciu v národnej rade, ani vo vláde. Mnohým z nás sa to nemusí páčiť, ale neklamal o tom. Na rozdiel od Bélu Bugára a jeho dovolenky na Maledivách," pripomenula Ďuriš Nicholsonová.

Zároveň ale na otázku moderátora Michala Kovačiča, či podľa nej Sulík vysvetlil svoje dávnejšie stretnutia s Kočnerom dostatočne na to, aby mu voliči verili, odpovedala - "Nie".

Pôjdu bugárovci s Druckerom?

Podpredseda Mostu-Híd Ábel Ravasz sa dotkol aj situácii vnútri strany a možného spájania s inými zoskupeniami pred budúcoročnými voľbami. Tvrdí, že v súčasnosti je už len mizivá šanca, aby sa spojili všetky maďarské strany.

"Bolo rokovanie piatich strán, jednoducho sa ale nedalo dohodnúť. SMK premhrhala šancu, aby išli všetky maďarské strany na jednej kandidátke," vyhlásil.

Priznal však rokovanie s inými možnými partnermi. Vrátane so stranou Dobrá voľba, o ktorej v piatok informoval denník Sme.

"Neviem, či sa tam môže rysovať dohoda. Dajme tomu čas. Nechcem hazardovať s tým, či budú mať menšiny svoje zastúpenie v parlamente aj po budúcoročných voľbách," poznamenal Ravasz.

Most-Híd nevylučuje ďalšiu koalíciu so Smerom

Zároveň ale odmietol vylúčiť možnú novú koalíciu so Smerom-SD v prípade, ak by sa bugárovci dostali opäť do parlamentu aj po voľbách.

"Uvídíme, aký to bude Smer. Ak tam nebudú zmeny, môže to byť pre nás neakceptovateľný partner," odkázal Ravasz.

Spoluprácu so Smerom-SD ale jasne vylúčila europoslankyňa SaS. Zároveň ostro skritizovala nedávny výrok predsedu Mostu-Híd Bélu Bugára. Ten v relácii Na telo nedávno povedal, že ak by vedeli o Smere, čo vedia dnes, do vlády by s ním už nešli.

"Všetci sme vedeli o hlase podobnom Ficovi, o špinovanom financovaní Smeru, o olichargickom pozadí Smeru. O čom teda Béla Bugár nevedel?," zareagovala Ďuriš Nicholsonová.

Záznam relácie Na telo

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo