24. 11. 2019 12:55 , článok bol aktualizovaný 24. 11. 2019 15:35 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kotleba si prilepšuje zo štátneho mesačne o 1200 eur. Podporujem charitu, bráni sa

Sulík prezradil, že Mistrík nebude na kandidátke.

Hosťami v relácii Na telo boli Marian Kotleba a Richard Sulík.
Hosťami v relácii Na telo boli Marian Kotleba a Richard Sulík. Foto: TV Markíza

Na jednej strane líder strany Kotlebovci-ĽSNS Marian Kotleba hovorí, že štátny príspevok na činnosť politickej strany treba zrušiť, na strane z druhej si z neho spolu s poslancom jeho strany Rastislavom Schlosárom každý mesiac prilepšujú už aj tak k štedrým platom.

Záznam celej relácie časti Na telo, ktorej hosťami boli Richard Sulík a Marina Kotleba nájdete na Markíza Plus TU!

Kotleba v relácii Na telo priznal, že mesačne mu na účet takýmto spôsobom príde približne 1200 eur. Bráni sa tým, že on aj jeho ľudia ale prispievajú na charitu. Vo farbách jeho vlastnej strany.

"Všetci naši poslanci sa skladajú na Naše Slovensko pomáha. Pomáhame rodinám, o ktoré by sa mal starať štát?ô vyhlásil líder extrémistov.

 

V minulosti sa pritom aj na súde riešil prípad, kedy kotlebovci darovali sumu 1488 eur. Podľa odborníkov má ísť pritom o fašistickú symboliku.

Predseda SaS Richard Sulík, ktorý s Kotlebom v relácii Na telo diskutoval, mu pripomenul, že on ako šéf liberálov, nemal nikdy žiadnu finančnú odmenu.

"SaS ma ako predsedu nikdy neplatila," skonštatoval.

Sulík odmieta aj návrh Kotlebu na zrušenie štátneho príspevku. Aj keď je podľa neho dosť štedrý.

"Je to dobré na to, aby sme neboli odkázaní na pokútnych sponzorov či oligarchov," pripomenul líder SaS.

Kotlebov postoj k SNP

Líder extrémistov sa odmietol vyjadriť priamo aj k tomu, či zmenil názor na Slovenské národné povstanie. V minulosti sa, ešte v uniforme Slovenskej pospolitosti, zúčastnil akcie, kde SNP učastníci označili za boľševický puč.

"Do vypuknutia bolo na Slovensku zabitých 2000 ľudí, po jeho vypuknutí to bolo 16-tisíc ľudí," vyhlásil Kotleba.

Pritom prehodnotenie názoru na túto historickú udalosť či na genocídu židov, sú častými podmienkami iných politikov na prípadnú spoluprácu s Kotlebovcami-ĽSNS. Ich líder ale ani na túto otázku priamo odpovedať nechcel.

"Počkajme na výsledky volieb. Potom sa môžeme hádať, kto s kým a za akých podmienok," poznamenal na margo možnej koaličnej spolupráce.

Nevideli ste Na telo, ktorého hosťami boli Sulík a Kotleba a preferujete zvukový záznam vo forme podcastu? Vypočuť si ho môžete tu:


Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo