02. 02. 2020 12:55 , článok bol aktualizovaný 02. 02. 2020 15:49 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Kollár naznačil spojenie Fica s Kočnerom pri voľbe Trnku

Kollár hovorí rezolútne nie Smeru a Blanár vylučuje vládu s Kotlebovcami.

Boris Kollár a Juraj Blanár v relácii Na telo.
Boris Kollár a Juraj Blanár v relácii Na telo. Foto: TV Markíza

Hoci by značná časť voličov Sme rodina nenamietala voči vláde Smeru-SD a časti opozície predseda Sme rodina Boris Kollár trvá na svojom a vládu s touto stranou rezolútne odmieta. A to aj v prípade, že by inak hrozili predčasné voľby.

"Keď raz niečo poviem, tak to splním. Pred piatimi rokmi, keď som vstupoval do politiky, tak som povedal, že so Smerom-SD nepôjdem. Dodržal som to?" vyhlásil Kollár v relácii Na telo.

Podpredseda Smeru-SD Juraj Blanár ale taký kategorický v Na telo už nebol. Jediná stopka ohľadne možnej koaličnej spolupráce od neho smerovala k extrémistickej ĽSNS.

Ste fanúšikmi podcastov? Na telo si môžete vychutnať aj v tejto forme. Aktuálnu časť s Borisom Kollárom a Jurajom Blanárom si vypočujte tu:

Na druhej strane ale Blanár neodpovedal jasne, či by poslanci Smeru-SD potenciálne podporili kandidáta Kotlebovcov na post podpredsedu parlamentu. Ten by im totiž mohol podľa súčasných preferencií patriť.

"Hypotetická otázka. Nevieme, aké sú výsledky. Nebudem dopredu hovoriť," reagoval podpredseda Smeru-SD na otázku moderátora Michala Kovačiča.

Kollár chce ministerstvo dopravy

Nejasné je ale aj to, aké ministerstvá by chcelo obsadiť hnutie Sme rodina v prípade, že by po voľbách bolo súčasťou vládnej koalície.

Zatiaľ, čo v minulosti Kollár hovoril o rezortoch vnútra či obrany, teraz sa jeho pozornosť sústreďuje skôr okolo ekonomických ministerstiev.

"My máme program pomoci. A jedným z hlavných bodov je výstavba štátnych nájomných bytov. A toto cez ministerstvo vnútra alebo obrany nie sme schopní postaviť. Pre nás je absolútnou prioritou ministerstvo dopravy. Potom nás zaujímajú sociálne veci a pôdohospodárstvo," skonštatoval.

Dohadoval Fico s Kočnerom zvolenie Trnku?

Obaja politici diskutovali aj o aktuálnych kauzách. Jednou z nich bol aj nový zásah NAKA v dome bývalého generálneho prokurátora Dobroslava Trnku.

Podpredseda Smeru-SD pripomenul, že jeho strana za Trnku odmieta niesť zodpovednosť, napriek tomu, že poslanci tejto strany Trnku volili. Blanár tvrdí, že to bolo tak len preto, aby povalili vtedajšiu vládu Ivety Radičovej. Tá totiž hrozila demisiou v prípade, že bude Trnka zvolený aj na druhé funkčné obdobie.

Líder Sme rodina ale naznačil, že za snahou o zvolenie Trnku bolo aj niečo viac.

"Spýtajte sa, čo robil v tej vile, keď tam došiel Kočner v havajskej košeli. Bol tam spolu s Trnkom, bol tam spolu s vašim šéfom. Bolo to u jedného vášho blízkeho spolupracovníka, ktorý je už bohužial po smrti. Dohadovali sa o tom, ako si rozdelia prokuratúru," adresoval Kollár poznámku Blanárovi.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo