03. 05. 2020 13:13 | BRATISLAVA/TVNOVINY.sk

Exkluzívny prieskum naznačil, že ľudia začínajú veriť politikom. Týmto piatim najviac

Pozrite si, či ľudia viac veria bývalému alebo súčasnému premiérovi a ako dopadli Robert Fico a Marian Kotleba.

Igor Matovič a Peter Pešllegrini na archívnej snímke.
Igor Matovič a Peter Pešllegrini na archívnej snímke. Foto: FOTO TASR - Jaroslav Novák

Ľudia začínajú veriť politikom. Naznačil to exkluzívny prieskum agentúry Focus pre televíziu Markíza. Kým v januári tohto roka mal vyššiu dôveru ako nedôveru iba jeden z politikov - prezidentka Zuzana Čaputová - v aktuálnom prieskume sú to už štyria politici. Okrem hlavy štátu aj Peter Pellegrini, Igor Matovič a Boris Kollár.

Najdôveryhodnejším politikom na Slovensku je stále prezidentka Zuzana Čaputová. Hlave štátu dôveruje až 62 percent ľudí oproti 30 percentám, ktoré jej nedôverujú.

Spomedzi vybraných politikov na druhom mieste skončil bývalý premiér Peter Pellegrini (Smer), ktorému v apríli dôverovalo 55 percent opýtaných a nedôverovalo 39 percent.

Oproti predchádzajúcim prieskumom si najvýraznejšie polepšil súčasný premiér Igor Matovič (OĽaNO). Kým v januári tohto roka mu dôverovalo necelých tridsať percent ľudí, v aktuálnom prieskume to bolo už 48 percent.

O dve percentá menej, teda 46 percent, namerali Borisovi Kollárovi. Spolu s Matovičom však majú rovnaké percento tých, ktorí im nedôverujú - 44%.

Prvú päťku najdôveryhodnejších politikov uzatvára minister hospodárstva Richard Sulík. Dôveruje mu 34 percent ľudí a nedôveruje 55 percent.

Ak vás zaujíma, ako dopadol Robert Fico či Marian Kotleba, pozrite si video.

 

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo