18. 05. 2020 13:39 | BRATISLAVA

Žiga: Mrzí ma, že Trošková bola na rokovaní s Merkelovou

V relácii Na telo zastal Fica pre jeho reakciu na jej komunikáciu s Vadalom.

Peter Žiga (Smer-SD) v diskusnej relácii Na telo.
Peter Žiga (Smer-SD) v diskusnej relácii Na telo. Foto: TV Markíza
Vadalov odkaz Troškovej v roku 2014 v súvislosti s daňovým úradom.
Trošková sa sťažuje, že ju spájajú s Vadalom.
Vadalova správa pre Troškovú po rozchode.

Zverejnená komunikáciu medzi bývalou hlavnou štátnou radkyňou Máriou Troškovou a odsúdeným mafiánom Antoninom Vadalom minulý týždeň rezonovala na politickej scéne. Neriešila s ním len súkromné veci, Talian chcel využiť aj jej kontakty na vysokých miestach.

Reagovali na ňu koaliční politici, predseda opozičného Smer-SD Robert Fico to odmietol. Tvrdil, že nebude komentovať súkromný rozhovor dvoch ľudí.

Trošková sa objavovala s expremiérom na mnohých akciách. Bola dokonca aj na bilaterálnom rokovaní Fica s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. v nedeľnej diskusnej relácii TV Markiza Na telo podpredseda sociálnych demokratov Peter Žiga povedal, že ho táto skutočnosť mrzí.

Mária Trošková s Robertom Ficom pri príležitosti končiaceho sa luxemburského predsedníctva v Rade EÚ (december 2015).
Mária Trošková s Robertom Ficom pri príležitosti končiaceho sa luxemburského predsedníctva v Rade EÚ (december 2015). Foto: TASR
 

Na druhej strane postoj straníckeho šéfa, ktorý nekomentoval zverejnenú komunikáciu obhajoval s tým, že už vyvodil osobnú zodpovednosť.

„Urobil to v roku 2018, keď odstúpil z postu premiéra. Aj voliči nám vo voľbách znížili percentá. Bola to súkromná komunikácia. Aj nový šéf SIS potvrdil, že vtedajší predseda vlády (Robert Fico - pozn. red.) nemal o takejto komunikácii informácie," zdôraznil v relácii.

 

Celú reláciu si môžete pozrieť na Markiza Plus.  

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo