24. 05. 2020 13:43 | BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Exkluzívny prieskum: Obyčajným ľuďom klesá podpora. Naopak, SaS sa dvíhajú preferencie

Smer-SD dobieha stranu Igora Matoviča.

Premiér Igor Matovič.
Premiér Igor Matovič. Foto: TASR

Agentúra Focus zisťovala pre reláciu Na telo volebné preferencie politických strán takmer dva mesiace po vzniku vlády Igora Matoviča. Hlavnou témou, ktorou sa vláda zaoberá, je naďalej koronavírus a nový premiér musel okamžite riešiť ekonomickú krízu, ktorá bude nasledovať.

Z opýtaných by išlo voliť 73,1 percenta ľudí. Z nich by premiérovu stranu OĽaNO volilo 22,9 percenta opýtaných. Nasleduje strana Smer s 21,6 percentami. Na treťom mieste skončila vládna strana Sme rodina s 11,2 percentami.

Do parlamentu by sa dostala aj strana Kotlebovci - ĽS Naše Slovensko. Hlas by im dalo 9,7 percenta opýtaných.

Strane SaS zrejme pomohlo ostré vystupovanie voči Matovičovi. Ich preferencie stúpli na osem percent. V parlamente by skončili aj progresívci. Samostatnú stranu Progresívne Slovensko by volilo 6,5 percenta opýtaných. Pred bránami Národnej rady by zostalo KDH s 4,8 percentami aj vládna strana Za ľudí, ktorej by hlas dalo 4,3 percenta respondentov.

Prieskum agentúry Focus.
Prieskum agentúry Focus. Foto: TVNOVINY.sk
 

Agentúra Focus realizovala prieskum v dňoch 14.5 až 21.5 2020. Vzorku tvorilo 1011 respondentov. Otázka znela: Predstavte si, prosím, že by sa parlamentné voľby na Slovensku konali na budúci víkend. Zúčastnili by ste sa ich? Ak áno, ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?"

Prepočet kresiel v parlamente

Prepočet na kreslá v Národnej rade SR: OĽANO-NOVA-KÚ-ZMENA ZDOLA (43), SMER-SD (41), SME RODINA (21), Kotlebovci - ĽS Naše Slovensko (18), SaS (15), PS/SPOLU (12).

Kompletné výsledky prieskumu nájdete v tomto videu:

 


VIAC Z Na telo