24. 05. 2020 12:53 , článok bol aktualizovaný 24. 05. 2020 14:33 | BRATISLAVA/TV Markíza

Richard Raši: Bolo by chybou nevyužiť potenciál Pellegriniho ako lídra

Boris Kollár najskôr dianie v strane Smer-SD komentovať nechcel, no napokon si to neodpustil.

Boris Kollár a Richard Raši v relácii Na telo.
Boris Kollár a Richard Raši v relácii Na telo. Foto: TV Markíza

Zatiaľ čo predseda Smeru-SD Robert Fico v poslednom čase viackrát vyhlásil, že nikam z čela strany neodchádza, viacerí jeho podpredsedovia mu odkazujú, že je čas skončiť.

Týka sa to aj podpredsedu Smeru-SD Richarda Rašiho. Ten v relácii Na telo poznamenal, že by bola škoda nevyužiť potenciál Petra Pellegriniho. Ten už skôr oznámil, že by do súboja s Ficom chcel ísť.

Čítajte tiež: Exkluzívny prieskum: Obyčajným ľuďom klesá podpora. Naopak, SaS sa dvíhajú preferencie

"Potrebujeme dať odkaz našim voličom a sympatizantom," skonštatoval Raši.

Potvrdil ale aj to, že ak Fico nevypočuje ich volanie ohľadne čo najskoršieho snemu, kde by sa malo voliť vedenie strany, je pripravený odísť zo Smeru spolu s Pellegrinim či ďalším podpredsedom Petrom Žigom.

"Snem v okolí leta alebo skorú jeseň by bol vhodný," vyhlásil Raši.

Kollár nechce Smer ani s Pellegrinim, Podmanický má dvere otvorené

Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) síce nechcel najprv komentovať napätie vnútri Smeru-SD, napokon však povedal, že rozdiel medzi Pellegrinim a Ficom je dosť zjavný.

"Terajší predseda, to sú len osobné útoky a narážky, čo nepomáha tejto strane," tvrdí.

Zároveň ale vylúčil, že by Sme rodina bližšie spolupracovala so Smerom v prípade, že by sa na jeho čelo prebojoval práve Pellegrini.

"Stále má Smer tých istých zakladateľov a vlastníkov. Takže z môjho pohľadu sa nič nemení," poznamenal Kollár.

Naopak, šéf Sme rodina by neztváral dvere pred poslancom Jánom Podmanickým, ktorý pred pár dňami odišiel zo Smeru-SD.

"Pána Podmanického vnímame ako slušného človeka, nie ako kovaného Smeráka. Určite by som pred ním nezavrel dvere do nášho poslaneckého klubu," reagoval na otázku moderátora Michala Kovačiča.

Ako s obchodmi v nedeľu

Obaja hostia Na telo diskutovali aj o možnosti zatvorených obchodov v nedeľu. Kollár na jednej strane hovorí, že si uvedomuje mienku väčšiny verejnosti, ktorá by takýto krok privítala, no varuje, že Slovensko čakajú ťažké časy.

"Je otázka, či sme schopní ako krajina teraz tieto nedele obetovať, či je to korektné voči ekonomike. Dnes si myslím, že by nás to veľmi postihlo," upozornil.

Podpredseda Smeru-SD si ale myslí, že toto nie je problém, ktorý treba teraz riešiť. Pripomenul, že v súčasnej dobe môže mať zatváranie obchodov ekonomický dopad aj na zamestnanosť.

Počúvate radi podcasty? V tomto formáte vychádza aj relácia Na telo. Aktuálnu časť si môžete vypočuť tu:

"Zákaz nedeľného predaja sa týka len 13 percent ľudí. Prevádzkam, ktoré chcú fungovať aj v nedeľu, by sme im to zakazovať určite nemali," dodal Raši.

Raši chce 13. dôchodky za každú cenu

Podobne otvorenou otázkou ako zatvorenie obchodov v nedeľu, zostáva aj vyplatenie 13. dôchodkov. Šéf Sme rodina opätovne pripomenul, že predchádzajúca vláda na to nevyčlenila peniaze v štátnom rozpočte.

"Museli by sme urobiť obrovské škrty v iných oblastiach, aby sme to mohli vyplatiť. Ale urobím všetko preto, aby dostali viac ako doteraz," skonštatoval.

Raši si ale myslí, že 13. dôchodky by mala vláda vyplatiť, aj keby si na ne musela požičiať zo zahraničia. Podľa neho je totiž niekoľko stoviek miliónov eur minimálne, v porovnaní s nákladmi na pomoc v čase koronakrízy.

"Určite by dôchodcovia nemali byť obetovaní. Stojí to za to, aj keby sme si na to mali požičať," tvrdí.

 

Bezplatný archív relácie Na telo nájdete na Markíza Plus tu!

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo