25. 05. 2020 11:18 | BRATISLAVA/TV Markíza

Kollár o Podmanickom: Je to dobrý človek, dvere pred ním v klube nezavrieme

V diskusii Na telo poprel, že medzi Matovičom a Sulíkom je nevraživosť.

Predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár v relácii Na telo.
Predseda parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár v relácii Na telo. Foto: TV Markíza

Najsilnejšia opozičná strana prišla iba tri mesiace po voľbách o poslanca. Klub Smer-SD opustil Ján Podmanický, ktorý podľa Richarda Rašiho rozhodnutie s nikým nekonzultoval. "Nemá to zrejme súvis so súčasnou situáciou v strane," vyhlásil podpredseda sociálnych demokratov v diskusnej relácii Na telo.

Šéf parlamentu a líder hnutia Sme rodina Boris Kollár nechcel komentovať situáciu v Smere. Považuje to za ich vnútornú záležitosť, ktorú si musí strana vyriešiť sama. "Čo by bolo lepšie - Fico alebo Pellegrini? Z môjho pohľadu je to úplne jedno. Smer má stále tých istých zakladateľov a vlastníkov," konštatoval.

V súvislosti s ďalším pôsobením odídeného poslanca Smeru Kollár povedal, že Podmanického v klube Sme rodina vnímajú ako slušného človeka. "Je silný katolík, kresťan. Ako jediný zo strany Smer-SD nám podporil exekučnú amnestiu a veľmi si ho za to vážim. Napriek straníckej disciplíne sa pozerá na ľudí. Nevnímam ho ako kovaného smeráka, ale ako dobrého človeka raziaceho si svoju politiku. Určite by som pred ním nezavrel dvere pred naším klubom," vyhlásil líder Sme rodina.

 

Kollár v relácii Na telo tiež konštatoval, že vzťah premiéra Igora Matoviča a lídra SaS Richarda Sulíka nie je vôbec napätý.

"Nemám pocit, že bol nejaký spor. Na koaličných radách je príjemná atmosféra. Aj keď si to občas cez sociálne siete povedia tvrdšie, nie je medzi nimi nevraživosť. Sú kamaráti 20 rokov a takéto priateľstvo nie je možné zlomiť pre nejaký status. Aj ja som sa s bratom veľakrát pobil. Neznamená to, že by som za neho život nepoložil," vyznal sa Kollár.

 

Komentáre ( 0)

 

VIAC Z Na telo